دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش ایجاد ملزومات تربیتی است
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت تربیت اظهار کرد: دانش آموزان با فرهنگ قرآنی مهم ترین و ارزشمندترین وسیله برای موفقیت در امر تربیت را به دست می آورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، عصرامروز سیدمحمد بطحایی در سفر یک روزه به قم و درآئین اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان استان قم، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا(ره) و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: موفقیت های قرآنی را به دانش آموزان برگزیده تبریک می‌گویم.

وی مهمترین رسالت آموزش وپرورش  را تربیت برشمرد و افزود: همه دستگاه های دخیل در نظام تعلیم وتربیت وظیفه اصلی شان فراهم کردن مقدمات تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش با ارائه تعریف جامعی از تربیت تصریح کرد: دانش آموزان قرآنی مهم ترین و ارزشمندترین وسیله برای موفقیت درامر تربیت را به دست آوردند.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می کنند این هدیه ارزشمند الهی را در منظر نوجوانان و جوانان بد جلوه دهند اما برگزاری چنین مسابقاتی در ناکامی دشمنان موثر است.

بطحایی خاطرنشان کرد: مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش  ایجاد استلزامات تربیت برای دانش آموزان است لذا علیرغم همه سختی‌ها، آموزش و پرورش تلاش کرده تا آئین  تجلیل از برگزیدگان قرآنی به نمایندگی از همه دانش آموزان  انجام شود.

وی ادامه داد: همه تلاش ها برای این است تا یک حسی از قرآن در دانش آموزان ایجاد شود و آن ها را در برابر همه ناملایمات حفظ کند.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: هدف از برگزاری این نوع مسابقات، تاکید بر آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با رفتار قرآنی  است؛ یعنی انجام برنامه های آموزشی در مدارس، در کنار درون سازی فرهنگ قرآنی صورت گیرد.

استاندار قم: باید تلاش کنیم فرهنگ قرآنی در زندگی ما جاری شود

بهرام سرمست استاندار قم  نیز در این آئین گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ قرآنی در زندگی ما ساری و جاری شود؛ در چنین جامعه‌ای است که احتمال بروز از هم گسیختگی نسل ها کاهش می یابد.

سرمست در ادامه افزود: برگزاری مراسم قرآنی نوعی الگوسازی برای جامعه خواهد بود.

محمدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم هم در این مراسم از شرکت ۷۰ هزار دانش آموز قمی در این طرح قرآن و عترت خبر داد.

شیخ الاسلام افزود: در این استان همراهی خانواده ها با طرح های آموزش و پرورش ستودنی است.

شایان ذکر است در این آئین از۲۰ دانش آموز برتر قرآنی با حضور وزیرآموزش وپرورش تجلیل  واز نرم افزار تلفن همراه  "صبحگاه " برنامه جامع و کامل برای اجرای مراسم آغازین صبحگاهی، رونمایی شد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها