تاریخ انتشار :جمعه ۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب : 16729
امام جمعه قم با اشاره به حضور و مشارکت بالای مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ملت ایران همواره از حادثه‌ها، حماسه‌ها آفریده‌است بر همین اساس بدانید که هرگز به عقب بر نخواهد گشت.
امام جمعه قم: ملت ایران با حضور گسترده در انتخابات بار دیگر حماسه آفرید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه قم با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب در رابطه با انتخابات ۲ راهبرد پایه‌ای را مورد تاکید قرار دادند اظهار داشت: مشارکت بالای مردم و انتخاب اصلح از جمله این دو راهبرد است.
وی در ادامه افزود: رهبر انقلاب در مرزبندی با دشمنان اسلام و ایران و برای تحقق شعار ایران قوی و سرافراز فرمودند که انتخاب اصلح ضرورت دارد.
خطیب جمعه قم با اشاره به نخستین راهبرد تصریح کرد: مشارکت بالای مردم بر اساس اصولی مانند پاسداری از جمهوریت نظام به اندازه پاسداری از اسلامیت نظام ارزش دارد.
وی گفت: حضور ملت در صحنه با رای بالا و بر پایه هدایت‌ها و روشن‌گری‌های رهبری و پیروی از خط فرمان ولایت، تضمین‌ کننده اسلامیت نظام است.
عضو خبرگان رهبری یادآور شد: رهبر انقلاب همچون حضرت امام‌(ره)، رای ملت را به مثابه حق‌الناس دانسته، و بر حفظ این امانت تاکید ویژه داشته‌اند.
وی اضافه کرد: در این ۳۵ سال دوران رهبری، رهبر معظم انقلاب، یکی از شاخص‌های تدبیر حکیمانه معظم‌له، امانتداری برای حفظ جمهوریت نظام و پاسداری از رای ملت حتی در شرایط سخت است.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه‌(س) همچنین با ذکر این نکته که در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، برخی مردم به خاطر گله‌مندی از اوضاع معیشتی و مشکل‌های عمومی، متاسفانه در انتخابات شرکت نکردند اظهار داشت: برای ترمیم و تقویت سرمایه‌ اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی، این بار شورای نگهبان، زمینه حضور سلیقه‌های گوناگون در چارچوب اصول و ارزش‌ها و قانون اساسی را فراهم کرده و از افراد گله‌مند ولی معتقد به نظام اسلامی، بهانه‌های مشارکت نکردن گرفته‌است.
امام جمعه قم ابراز امیدواری کرد: در این انتخابات با مشارکت بالای ملت هوشمند ایران، یک بار دیگر تودهنی محکمی به آمریکا و اسرائیل و دنباله‌های آنان و ضد انقلاب زده شود.
سعیدی یادآور شد: با مشارکت بالای ملت در انتخابات، دوست‌داران انقلاب اسلامی در سطح جهان به‌ویژه محور مقاومت اسلامی خوشحال، و معاندان و ضد انقلاب هم به انفعال و تناقض کشیده می‌شوند.
عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: از سویی مشاهده می‌شود که انتخابات در جمهوری اسلامی، واقعی و رقابت نیز جدی است و از سوی دیگر تحریم انتخابات باعث انزوای بیشتر جریان معاند و ضد انقلاب می‌شود.
خطیب جمعه قم اظهار کرد: مشارکت بالا در انتخابات در جهت تامین منافع، امنیت و اقتدار و تقویت همبستگی اجتماعی، همدلی و هم‌افزایی برای حل مشکل‌های مردم است.
امام جمعه قم در بخش دیگری سخنان خاطرنشان کرد: اینکه رهبر انقلاب انتخاب اصلح را ضروری دانستند، به معنای آن است که در عین توجه به مشارکت بالای مردم، باید کسی را انتخاب کنیم که در اداره کشور از تدبیر، تقوی، امانت‌الهی، اعتقاد عمیق و قلبی به مبانی انقلاب اسلامی، کارآمدی و توانمندی برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های کشور برخوردار باشد.
وی تاکید کرد: هر گونه سهل‌انگاری، کوتاهی و سستی کردن از حضور در پای صندوق‌های رای و انتخاب اصلح، عواقب جبران ناپذیری برای اسلام و ایران دارد.
سعیدی در بخش پایانی سخنان بیان کرد: رای دادن را باید مانند یک تکلیف مهم شرعی، وظیفه شهروندی و یک اقدام موثر ملی و روز تاریخی بدانیم.
وی ادامه داد: با توکل بر خدا و توسل به امام زمان‌(عج) و بر پایه تواصی به حق در ساعت‌های باقیمانده به سمت صندوق‌های رفته، تکلیف شرعی و ملی خود را ادا نموده و دیگران را نیز به این امر تشویق و امر به معروف کنیم.

استاندار: نرخ تورم قم در دولت سیزدهم از میانگین کشوری کمتر شد
استاندار قم تلاش‌های انجام شده در راستای کنترل نرخ تورم در این استان در دولت سیزدهم را مورد توجه قرار داد و گفت: این استان در تمام شاخص‌های تورم ماهانه، سالانه و نقطه‌ به‌ نقطه از متوسط کشوری پایین‌تر است.
سید محمد آقامیری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم در مصلای قدس این شهر با اشاره به اهتمام جدی دولت سیزدهم در خصوص معیشت مردم و نظارت بر بازار اظهار داشت: در همه هفته‌ها حداقل ۶ ساعت برای تنظیم بازار وقت گذاشتیم، از این رو رتبه استان در تمام شاخص‌های تورم ماهانه، سالانه و نقطه به نقطه، بسیار بالا بوده است.
وی در ادامه افزود: در شرایطی که قم، دوازدهمین استان کشور در رابطه با نرخ تورم بود، اکنون بیست‌وهفتمین استان می‌باشد.
آقامیری بیان داشت: ما چهار رتبه دیگر تا تبدیل شدن به یک استان ارزان قیمت فاصله داریم، همچنان نیز جهاد نظارت بر اصناف و بازار ادامه دارد، با هر نوع گران‌فروشی و اضافه فروشی برخورد کرده و برخورد خواهیم کرد.
وی همچنین یادآور شد: برای نخستین بار در کشور، طرح استفاده از کاسبان امین به منظور عرضه محصول‌های کشاورزی و کالای اساسی در قم راه‌اندازی شد.
وی اضافه کرد: این طرح شامل اصناف دیگر نیز می‌شود تا خدمات مختلف با پایین‌ترین قیمت به مردم ارائه شود.
آقامیری با بیان این نکته که قم استان در تمام شاخص‌های تورم ماهانه، سالانه و نقطه به نقطه از متوسط کشوری پایین‌تر است یادآور شد: قم در حوزه گوشت مرغ و گوشت قرمز بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار کشور، رتبه نخست را دارد.
وی همچنین با بیان اینکه در تمام این استان فرهنگ خدمت و فرهنگ پاسخ‌گویی نهادینه شده‌است گفت: کرامت انسانی برای ما خط قرمز است، هیچ مدیری حق ندارد با ارباب رجوع با لحن درشت صحبت کند، لحن ما لحن نوکری است.
استاندار قم با اشاره به اینکه ما در این استان پرچم‌های جهاد خدمت و جهاد فرهنگی را بلند کرده‌ایم خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های ما معطوف به این دو جهاد است، طی ۱۰ ماه گذشته با ۱۰ هزار مردم از مردم دیدارهای چهره‌به‌چهره داشته‌ایم.
وی ادامه داد: ماهانه یک‌هزار دیدار مردمی انجام، ۵۰ درصد نامه‌های ارائه شده در دیدارها، مورد رسیدگی قرار گرفته، مابقی نیز در حال بررسی است.
استاندار قم با یادآوری اینکه برخی درخواست‌ها با قانون مغایرت داشته است تصریح کرد: تا جایی که ممکن بوده، قانون را به نفع مردم، خم کردیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
آقامیری با بیان اینکه شهیدانی مانند رئیسی و رجایی الگوی خدمت برای مسئولان نظام هستند اظهار کرد: شهید آیت‌الله رئیسی مقتدای ما در عرصه خدمت است، آیندگان قضاوت خواهند کرد که چگونه این سید شهید تمام وقت خود را برای مردم هزینه نمود.
وی همچنین بیان کرد: ما در این واپسین روزهای دولت سیزدهم نه تنها، انگیزه‌ را از دست نداده‌ایم بلکه در اقصی نقاط شهر و استان خدمات‌مان را مصاعف کردیم، تا بیش‌ازپیش خدمت کنیم.
استاندار قم با بیان اینکه در تمام این استان فرهنگ خدمت و فرهنگ پاسخ‌گویی نهادینه شده است گفت: کرامت انسانی برای ما خط قرمز است، هیچ مدیری حق ندارد با ارباب رجوع با لحن درشت صحبت کند، لحن ما لحن نوکری است.
وی  همچنین با تبیین برخی توفیق‌های حاصل شده برای استان در دولت سیزدهم گفت: قم در حوزه مسکن در کشور مقام نخست را کسب کرده، با وجودی که تنها مکلف به ساخت ۶۳ هزار واحد مسکونی بوده‌ایم، اما ۷۱ هزا واحد تخصیص انجام شده و ۱۵ واحد دیگر نیز به زودی اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: ۲۵ هزار واجد شرایط داریم، که در آینده نزدیک این تعداد را نیز تعیین تکلیف خواهیم کرد.
این مسئول اظهار کرد: حداقل ۱۱۰ هزار واحد مسکونی و زمین در طرح‌های جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن ارائه خواهیم داد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdceof8z.jh8pwi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما