تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب : 16526
معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با اشاره به اینکه سهم بودجه فرهنگی در بودجه سال جاری شهرداری قم ۸۰۰ میلیارد تومان است گفت: پیش‌بینی و هزینه بودجه فرهنگی باید در مسیر قوانین و اسناد بالادستی پیش برود.
شهرداری قم بیش از ظرفیت قانونی بودجه فرهنگی پیش‌بینی کرده است/شهرداری تنها متولی فرهنگی در شهر نیست
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مهرداد توکلی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، در خصوص بودجه فرهنگی شهرداری اظهار کرد: هر اتفاق و پیش‌بینی برای ردیف‌های بودجه در زمان تدوین و تقسیم‌بندی انجام می‌شود مه از اصول و سیاستی گرفته‌شده است.
 وی با اشاره به اینکه در بودجه کل کشور نیز سهم فرهنگی هر دستگاه اجرایی مشخص است، افزود: طبق قوانین بودجه دستگاه اجرایی هر میزان بودجه جاری داشته باشد، یک تا ۱.۵ درصد به مقوله فرهنگ اختصاص پیدا می‌کند.
 معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با بیان اینکه سال گذشته ۳.۲ درصد از بودجه شهرداری قم به مباحث فرهنگی اختصاص یافت، اضافه کرد: سال ۱۴۰۳ نزدیک ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی برای شهرداری پیش‌بینی‌شده است.  
توکلی‌مقدم با تأکید بر اینکه شهرداری تنها متولی فرهنگی در شهر قم نیست، تصریح کرد: بیشترین نقش شهرداری در این عرصه ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت سازمان‌های تخصصی و گروه‌های مردمی در این حوزه است که تلاش کردیم در این عرصه منابع موردنیاز برحسب قوانین بودجه تأمین شود.
 وی گفت: گاهی بعضی مباحث فرهنگی و مسئله بودجه فرهنگی را به سمت سلیقه‌ای شدن پیش می‌برند درحالی‌که اقدامات در این مسیر باید در راستای قوانین و اسناد راهبردی شهرداری باشد.
 معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم افزود: مسائلی همچون آذین‌بندی شهر، ترویج فرهنگ ترافیکی و زیست‌محیطی و آماده‌سازی شهر برای مراسم مذهبی از عرصه‌های جدانشدنی فرهنگ است که شهرداری در آن‌ها نقش ایفا می‌کند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcjmiev.uqem8zsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما