شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
نگاهی به فعالیت‌های یک خیّر مازندرانی؛
از ساخت مدرسه علمیه تا بیمارستان برای بیماران دیالیزی / کارهای خیری که پایان ندارد
از ساخت مدرسه علمیه تا ساخت بیمارستان برای بیماران دیالیزی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های خیّر نمونه مازندرانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،   "خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد" حدیثی گهربار از امام علی (ع) که بر ضرورت نیکی کردن به مردم و اهمیت آن در زندگی انسان‌ها تأکید دارد.


در این میان برخی افراد به جرأت می‌توان گفت با تمام وجود در این مسیر قدم برمی‌دارند، اصغر کثیری یکی از این افراد است که در شهرستان محمودآباد مازندران سکونت دارد و سابقه‌ای طولانی در امور خیریه دارد که در گفت‌وگو با خبرنگار ما به بخش‌هایی از آن اشاره کرده است.


اصغر کثیری هستم ساکن شهرستان محمودآباد در استان مازندران، مدت ۲۲ سال توفیق خدمتگزاری به محرومان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان محمودآباد را دارم.


 


از ساخت مدرسه علمیه تا بیمارستان برای بیماران دیالیزی / کارهای خیری که پایان ندارد


احداث واحدهای تجاری و مسکونی برای حمایت از زندانیان


علاوه بر این ۶ سال مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان محمودآباد  هستم  که در این مدت ۳۰۰ متر زمین از شهرداری محمودآباد دریافت و ۶ واحد مغازه تجاری و ۵ واحد  مسکونی به زیربنای ۱۱۰۰ متر مربع با کمک‌های مردمی احداث کردم و در جهت درآمدزایی برای خانواده‌های زندانی و آزادسازی زندانیان تحویل انجمن دادم.


در حال ساخت مدرسه علمیه الزهرا (س) هستم


۶ سال عضو هیئت مدیره مدرسه علمیه خواهران الزهرای محمودآباد هستم که در این مدت ۱۱۰۰ متر زمین از خیّر نمونه استان آقای حاج آقای عبدی تحویل گرفته و با همکاری و هماهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور در حال ساخت مدرسه علمیه الزهرا (س) هستم که روزهای پایانی آن می‌باشد.


از ساخت مدرسه علمیه تا بیمارستان برای بیماران دیالیزی / کارهای خیری که پایان ندارد


از سوی دیگر مدت ۳ سال به عنوان خادمیار امام رضا (ع) در محمودآباد انجام وظیفه می‌کنم که در این زمینه نیز با دریافت ۲۰۴ متر زمین از آقای عبدی از خیرین استان شروع به ساخت سه طبقه  ساختمان جهت دفتر خادمیاری رضوی محمودآباد کردم که تاکنون دو طبقه با کمک‌های مردمی ساخته و تحویل آستان داده شده است.


در دو سال اخیز نیز به عنوان جانشین مجمع خیرین محمودآباد مشغول خدمت می‌باشم که با دریافت ۱۷۰ متر شروع به ساخت دفتر مجمع خیرین کردم که در مدت ۱۲ ماه ساخته و افتتاح شد.


 


از ساخت مدرسه علمیه تا بیمارستان برای بیماران دیالیزی / کارهای خیری که پایان ندارد


ساخت بیمارستان برای بیماران دیالیزی


با مشارکت مجمع خیّرین و شهروندان محمودآباد، بیمارستان دیالیز محمودآباد با زیربنای ۴۰۰ متر در سه طبقه در دست ساخت دارم که طبقه اول با ۱۳ تخت برای بیماری دیالیزی  در مدت ۱۳ ماه تکمیل و در حال افتتاح می باشد و طبقه دوم نیز با نام کلینیک تخصصی بیمارستان شهدای محمودآباد در حال ساخت می‌باشد.


عضویت و ریاست بر مجمع خیّرین هلال احمر، رئیس مجمع خیرین کتابخانه محمودآباد، عضو کمیته مواد مخدر محمودآباد، عضو مجمع خیرین مدرسه ساز محمودآباد و عضو مجمع خیرین بهزیستی از دیگر بخش‌هایی است که در خدمت مردم محمودآباد هستم.

انتهای پیام/


 


 

برچسب ها : خیّر مازندرانی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها