تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب : 1689
جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم گفت: مرحله دوم طرح جهاد همبستگی ملی ویژه بازسازی مناطق سیل زده در حال انجام است که ماموریت سپاه استان قم احداث و یا مرمت 500 واحد مسکونی در منطقه چگنی لرستان است
اجرایی شدن مرحله دوم طرح جهاد همبستگی برای ساخت منازل سیل زدگان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سرهنگ پاسدار احمد بیطرفان طی سخنانی در نشست پشتیبانی از اردوهای جهادی تابستان 98 و نیز حمایت از قرارگاه سازندگی حضرت معصومه(س) سپاه قم در منطقه چگنی لرستان، ضمن تقدیر از همه رده ها و نواحی بسیج و سپاه در اهتمام ویژه نسبت به جمع آوری کمک های مردمی برای ارسال به مناطق سیل زده ابراز داشت: در روزها و هفته های اول پس از وقوع سیل، فعالیت اصلی مربوط به امداد و نجات و اسکان اولیه و نیز جمع آوری و ارسال کمک ها برای سیل زدگان بود که به لطف الهی و با ایثار و مهربانی مردم و همت مضاعف بسیجیان و دیگر گروه های امدادگر، این وظیفه به خوبی به سرانجام رسید.

وی افزود: در حال حاضر نیز مرحله دوم طرح جهاد همبستگی ملی ویژه بازسازی مناطق سیل زده در حال انجام است که ماموریت سپاه استان قم احداث و یا مرمت 500 واحد مسکونی در منطقه چگنی لرستان است که حدود 235 واحد بازسازی و مابقی مرمت و تعمیر می شوند.

جانشین فرمانده سپاه استان قم همچنین گفت: چند هفته ای است که به طور جدی قرارگاه سازندگی حضرت معصومه(س) سپاه قم در منطقه چگنی لرستان مستقر شده و در مرحله نخست، بیش از 60 واحد در حال ساخت می باشد که بخش مهمی از کارها را گروه های جهادی فعال انجام می دهند.

وی اضافه کرد: البته با توجه به حجم عظیم خسارات همچنان نیازمند کمک های مردمی در قالب طرح جهاد همبستگی ملی هستیم که در این رابطه باید اقشار مختلف مردم، رده های گوناگون بسیج، مساجد و پایگاه ها و دیگر بخش ها باید همچون گذشته، پای کار بیایند.

بیطرفان همچنین بیان داشت: باید روحیه جهادی روز به روز تقویت شود و این که بدانیم در سایه فعالیت های جهادی و روحیه بسیجی می توانیم بر مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

وی با اشاره به این که در کنار فعالیت های عمرانی باید خدمت رسانی در عرصه های پزشکی و نیز امور فرهنگی در مناطق سیل زده لرستان مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: باید از توانمندی گروه های جهادی موجود در سطح استان حداکثر استفاده شود به خصوص در مناطق سیل زده لرستان که ماموریت سپاه و بسیج استان قم است نیازمند حضور جدی استادکارانی در عرصه های گوناگون مرتبط با ساخت و ساز هستیم.

قابل ذکر است هموطنان میتوانند با شماره گیری کد دستوری  #11*880* در طرح جهاد همبستگی و کمک به ساخت و بازسازی منازل هموطنان سیل زده کمک نمایند.

https://qomefori.ir/vdcf.cdyiw6dv1giaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما