تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۳۵
کد مطلب : 16818
مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: در یک سال گذشته یک هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان برای درمان مستقیم و غیرمستقیم افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در این استان هزینه شد.
۱۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان افراد تحت پوشش تامین اجتماعی قم هزینه شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید مهدی محصل روز سه‌شنبه به مناسبت هفته تامین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگاران با ارایه عملکرد یک سال گذشته، افزود: از این مبلغ، ۵۳۱ میلیارد تومان برای درمان مستقیم و یک‌هزار و ۳۰ میلیارد تومان برای درمان غیرمستقیم هزینه شده است.
وی اضافه کرد: پارسال ۲ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۴۴۲ بار مراجعه به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در قم صورت گرفته که ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۳۹ به صورت سرپایی و ۱۱ هزار و ۲۰۳ مورد نیز بستری بوده است.
وی ادامه داد: ضریب اشغال تخت در بیمارستان امام رضا(ع) قم در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ به ترتیب ۷۴.۱ و ۷۴.۲۵ درصد بوده است.
محصل گفت: بستری ۱۵ درصد از بیماران استان در سال گذشته در بیمارستان امام رضا(ع) صورت گرفته است.
وی بیان کرد: پارسال ۲ هزار و ۹۳ زایمان در بیمارستان امام رضا صورت گرفته که این رقم در سال ۱۴۰۱، یک‌هزار و ۸۹۳ مورد بوده که ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
وی با بیان این‌که پارسال ۶۴ هزار و ۴۱۶ بیمار در مراکز طرف قرارداد بستری شدند، افزود: ۷۱۶ مرکز درمانی طرف قرارداد با مدیریت درمان استان قم هستند که شامل هشت بیمارستان، ۱۷۱ داروخانه، ۲۷ آزمایشگاه، ۳۸ فیزیوتراپی، سه سی‌تی‌اسکن، ۳۶۶ پزشک و ۱۰۳ مرکز دیگر طرف قرارداد است.
مدیر درمان تامین اجتماعی قم خاطرنشان کرد: ساخت انبار دارویی و بایگانی راکد مدارک پزشکی، ساخت درمانگاه تخصصی، استانداردسازی فضای بلوک زایمان، راه‌اندازی بخش ام آرآی و احداث مجتمع رفاهی ورزشی برای کارکنان از جمله برنامه‌های توسعه مدیریت درمان تامین اجتماعی قم بود.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcdjj0f.yt09f6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما