تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۲
کد مطلب : 16811
شهردار قم گفت: در حیطه فعالیت‌ها و وظایف مدیریت شهری، ساماندهی مشاغل موضوعی خاص و ویژه است که ارتقای کیفیت زندگی شهری را به همراه دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم اظهار کرد: ساماندهی مشاغل مزاحم یکی از مسائل مهم مدیریت شهری است که در شهر قم موضوعیت دارد.  
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که شهرک خودرویی و شهرک صنوف به‌عنوان زیرساخت‌های مشاغل ناسازگار شهری ایجاد شده‌اند، باید به ساماندهی مشاغل توجه ویژه نشان داد.
 شهردار قم با اشاره به وجود گاراژهای خودرویی بسیار قدیمی در هسته مرکزی شهر، افزود: در چنین مکان‌های حساسی وجود آلودگی‌های بصری و محیطی و ترافیک ناشی از این‌گونه کاربری‌ها نیاز به ساماندهی دارد که این موضوع از مأموریت‌های اساسی سازمان میادین میوه و تره‌بار است.
 سقائیان‌نژاد ادامه داد: در حوزه تنظیم بازار شهرداری قم نیاز به گسترش زیرساخت‌های خود دارد، چراکه این حوزه ازنظر ایجاد رضایتمندی در شهروندان بسیار خاص و ویژه است.
 وی تأکید کرد: تجربه کلان‌شهرهای دیگر نشان می‌دهد که شهرداری‌ها با ورود در حوزه تنظیم بازار و توزیع کالا، می‌توانند موفق عمل کنند.  
شهردار قم گفت: شهر قم نیاز به حدود ۱۰ مرکز تنظیم بازار در مناطق هشت‌گانه دارد که با توزیع بی‌واسطه کالاهای اساسی به معیشت شهروندان کمک کند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcgq79q.ak93q4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما