تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۹
کد مطلب : 16534
مدیرکل طراحی شهرداری قم:

۷ خیابان اصلی قم بازطراحی می‌شود

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: هفت خیابان و بلوار اصلی در شهر قم به‌منظور اصلاح گره‌های ترافیکی، بهبود وضعیت عبور عابر پیاده و بهبود وضعیت منظر شهر بازطراحی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری لیلی نیک خلق احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار کرد: هفت خیابان اصلی شهر قم با هدف شناسایی و بهبود وضعیت گره‌های ترافیکی، بهبود وضعیت دسترسی‌های عابر پیاده، اجرای مبلمان شهری زیبا و متناسب و بهبود وضعیت فضای سبز و منظر شهری بازطراحی می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه محورهای صدوقی، امام خمینی (ره)، انقلاب، شهید کلهری و شهیدان فاطمی ازجمله این محورها هستند، افزود: رفع گره‌های ترافیکی و عبور ایمن عرضی عابر پیاده ازجمله مسائلی است که در تمام این محورها پیگیری می‌شود.
 مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم اضافه کرد: متناسب با هر خیابان و شرایط تاریخی و فرهنگی آن، مبلمان شهری در آن طراحی می‌شود.
 نیک خلق احمدی با اشاره به طراحی باغچه‌ها و فضای سبز در این خیابان‌ها، خاطرنشان کرد: در این طرح‌ها تابلوهای راهنمایی و اطلاع‌رسانی و کیوسک تلفن نیز جانمایی می‌شود.
 وی با اشاره به تهیه این طرح برای بلوار آیت‌الله صدوقی ادامه داد: گزینه‌های مختلف توسط مشاور تهیه و بررسی شد که در نهایت گزینه برتر انتخاب‌شده است.
 مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم تأکید کرد: در این گزینه تقاطع خیابان اخلاقی با بلوار آیت‌الله صدوقی باز می‌شود تا بار ترافیکی بلوار صدوقی را وارد محور عمار یاسر کند و بار ترافیکی بلوار امین کاهش پیدا کند.
 نیک خلق احمدی ادامه داد: طبق این طرح دوربرگردان مقابل ورزشگاه حیدریان و خیابان جهان‌بینی بسته خواهد شد، چراکه تقاطع همسطح اخلاقی ایجاد می‌شود، همچنین خیابان‌های مهدیه و بوعلی برای رفت‌وبرگشت یک‌طرفه خواهد شد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdci5waz.t1aqp2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما