تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۹
کد مطلب : 16318
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: شهر قم و مشهد بین المللی هستند که باید شرایط بهتری برای آنها ایجاد شود و در این زمینه کمک‌های دولتی نیز می‌تواند انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سیدمحمدعلی پورموسوی در حاشیه برگزاری هفتادویکمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی شهر‌های مرکز استان که به میزبانی شهر مقدس قم در حال برگزاری است، اظهار کرد: هدف از برگزاری این اجلاس هماهنگی، ارتقا و پیشبرد امور شوراها در سراسر کشور است.
وی با اشاره به اینکه توانمندسازی، تبادل اطلاعات، تبادل تجربیات، بررسی مشکلات و موانع و ... در این اجلاس انجام می‌شود، مطرح کرد: به همین جهت برگزاری این اجلاسیه یک اقدام ارزشمند بوده که می‌تواند مفید نیز واقع شود.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه اقدامات زیربنایی با بودجه‌های ملی انجام می‌شود، عنوان کرد: کلیدی‌ترین اقدامات شهرداری در عرصه فضاسازی، عمران، زیباسازی، سیما و منظر و ... است.
وی با اشاره به اینکه دولت‌ها به اندازه توان خود باید در امکانات و بودجه‌ها به شهرداری‌ها نظر مثبت داشته و کمک کنند، خاطرنشان کرد: برخی از شهرداری‌ها به دلایلی دچار عقب ماندگی هستند که با بودجه‌های عادی قابل جبران نیست که دولت باید به این شهرداری‌ها کمک ویژه داشته باشد تا به وضعیت عادی برسند.
پورموسوی با تاکید بر اینکه علاقه‌مندان به آستان مقدس حضرت معصومه(س) در سراسر کشور وجود دارند، تصریح کرد: در سفرهایی که به قم داشتم شرایط فعلی با گذشته قم اصلا قابل مقایسه نیست و طی چندسال اخیر تفاوت‌های بسیار مهمی در بخش شوارع داشته است.
وی با اشاره به اینکه شهرداری قم مسیرهای جدی برای مردم باز کرده و رفت و آمد روانی را ایجاد کرده است، یادآور شد: همچنین اطراف حرم حضرت معصومه(س) نیز وضعیت مناسبی پیدا کرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه فضای سبز شهر قم نیز تحول خوبی داشته است، گفت: امیدواریم روزهای بهتری در قم ببینیم چراکه شهر قم تنها شهر قمی‌ها نیست، بلکه شهر تمام علاقه‌مندان به حضرت معصومه(س) است.
وی اضافه کرد: شهر قم و مشهد بین المللی هستند که باید شرایط بهتری برای آنها ایجاد شود و در این زمینه کمک‌های دولتی نیز می‌تواند انجام شود.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcivpaz.t1aqz2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما