تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب : 16316
رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه طی 10 سال اخیر اتفاقات خوبی در شهر قم صورت گرفته است گفت: در سال های گذشته تعداد 15 محور برای بازگشایی هدف‌گذاری شد که تاکنون 13 مورد آن تکمیل شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری محسن محرری در هفتادویکمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان که به میزبانی شهر مقدس قم در ساختمان شهید زین الدین برگزار شد، اظهار کرد: تلاش داریم در این اجلاسیه هم افزایی میان شوراهای اسلامی شهر را تقویت کنیم.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر قم متشکل از ۱۳ نفر است، افزود: هفت کمیسیون تخصصی بودجه، عمران، شهرسازی، خدمات شهری، حقوقی و نظارت، فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون خانواده و بانوان در شورای اسلامی شهر قم برگزار می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه ساختمان جدید شورای اسلامی شهر قم از موقعیت خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در شورای اسلامی شهر قم ترکیب خوبی از دانشگاهیان، مدیران شهری و افراد با تجربه داریم.
محرری با اشاره به اینکه تلاش داشتیم که در تصویب بودجه‌های سالیانه شهرداری قم دقت بسیاری داشته باشیم، اضافه کرد: بودجه سال جاری ۱۴ همت برای شهرداری و یک همت برای سازمان‌های وابسته شهرداری اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: در شهر قم بودجه جاری نسبت به بودجه عمرانی نسبت خوبی دارد و امسال این نسبت به کم‌تر از ۲۰ درصد رسیده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه مجموع خانواده شهرداری قم با پیمانکاران حدود ۶۰۰۰ نفر است، تاکید کرد: ۳ هزار نفر به صورت مستقیم و ۳ هزار نفر به صورت غیرمستقیم با شهرداری قم ارتباط دارند.
محرری با اشاره به اینکه طی ۱۰ سال اخیر اتفاقات خوبی در شهر قم رقم خورده است، عنوان کرد: شهرداری قم ارتباط خوبی با تولیت حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، نهادهای قضائی، استانداری، نیروی انتظامی و … دارد.
وی با بیان اینکه محورهای متعددی در شهر قم بازگشایی شده و بعضاً در حال بازگشایی است، گفت: در سال های گذشته تعداد ۱۵ محور برای بازگشایی هدف‌گذاری شد که تاکنون ۱۳ مورد آن تکمیل شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت شهردار قم احداث ۳۰ تقاطع مدنظر قرار گرفت، افزود: در این عرصه نیز اقدامات خوبی انجام شده و تا پایان سال با احداث ۳۰ تقاطع دیگر، این هدف‌گذاری محقق خواهد شد.
محرری با اشاره به پیشرفت شهر قم در عرصه فضای سبز، تاکید کرد: در ابتدای فعالیت شهردار قم سرانه فضای سبز در این شهر ۱۳ متر بود که امروز به ۲۱ متر ارتقا پیدا کرده و تلاش شده است با توجه به محدودیت‌های آبی از پساب استفاده شود.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcg3w9q.ak93q4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما