تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب : 16309
مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: با توجه به فقر فضای سبز در منطقه ۲ شهرداری قم، در بودجه منطقه ردیفی برای تملک فضای سبز پیش‌بینی‌شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید رضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۳ برای نخستین سال بحث ردیف تملک فضای سبز در خود منطقه پیش‌بینی‌شده است، اظهار کرد: مبلغی حدود ۱۰ میلیارد تومان برای تملک در یکی از محلات متراکم منطقه پیش‌بینی‌شده است.
 مدیر منطقه دو شهرداری قم افزود: تا پایان سال تلاش می‌کنیم تا در این منطقه که بافت متراکم و کمبود فضای سبز دارد، تملکاتی برای احداث بوستان شهری انجام دهیم.
وی با اشاره به راه‌اندازی بوستان خانواده و مجموعه فرهنگی متناسب با آن در بلوار بنی فضل، خاطرنشان کرد: یکی از بوستان‌های جنگلی این منطقه در سال ۱۴۰۳ با تجهیز شدن به مبلمان شهری، در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت که برای این منظور نیز هفت میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است.
 حسینی با تأکید بر اینکه علاوه بر این تکمیل فاز ۵ بوستان صداقت در دستور کار است، اضافه کرد: توسعه فضای سبز بوستان امام رضا (ع)، بهسازی در بوستان ولایت و بوستان صبا و بوستان گل‌ها و فدک هم اقداماتی خواهیم داشت.
 وی با اشاره به اینکه بوستان‌های جنگلی بزرگی مانند بوستان جوان، معصومیه و رضوی در این منطقه وجود دارند، گفت: در بحث بوستان شهری به دلیل نبود زمین‌های ملی در سطح منطقه مشکل داریم، از همه این‌ها مهم‌تر نبود فضای لازم در مناطقی مثل خیابان مالک اشتر، خیابان ستاری و اطراف نبوت به سمت میدان توحید است.
 مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: منطقه دو بلوک‌های بزرگ شهری با جمعیت چند ده‌هزارنفری دارد که فضای سبزی در آن‌ها وجود ندارد و زمینی برای تملک و ساخت در آن نیست.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdci3paz.t1aqu2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما