تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب : 16288
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خبر داد:

تولید ۴۴ هزار قالب جدول بتنی در شهرداری قم/خودکفایی در تولید آسفالت شهری

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در سال گذشته از خودکفایی شهرداری قم در زمینه تولید آسفالت مورد نیاز در سطح شهر و فروش مازاد آن به بخش خصوصی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مسعود بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به عملکرد سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ میزان ۲۱۰ هزار تن آسفالت توسط سازمان توسعه و عمران شهرداری تولید و حمل و پخش شد.
 وی اضافه کرد: ۱۲۰ هزار تن مصالح معدنی و ۴۴ هزار قالب جدول بتنی در مجموعه ساخت قطعات بتنی ساخته شد.
 مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خاطرنشان کرد: شهرداری قم در زمینه آسفالت، سال گذشته توانست به خودکفایی 100 درصدی برسد و علاوه بر آن فروش به بخش خصوصی نیز اتفاق افتاد.
 بخشی تصریح کرد: سازمان توسعه و عمران شهرداری قم توانسته است در حوزه تأمین آسفالت علاوه بر تأمین مصرف مناطق و پروژه‌های شهرداری، رقابت خوبی با بخش خصوصی در زمینه کیفیت و قیمت داشته باشد و بخش خصوصی در چهارچوب مقررات موجود به شکل خریدار به شهرداری مراجعه کرده است.
 وی با اشاره به نیاز شهرداری قم به معادن و تولید مصالح معدنی برای زیر اساس و اساس آسفالت ادامه داد: معدن ونارچ یکی از مکان‌هایی است که شهرداری سال‌ها آن را در دستور کار داشته است و نزدیک به ۷۰ درصد نیاز شهرداری از این معدن تأمین می‌شد.
 مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با بیان اینکه سال گذشته سازمان توسعه و عمران موفق شد مجوز کار در یک معدن کوهی در کهک بگیرد، مطرح کرد: مجوز این کار از مجاری قانونی اخذ شد و سال جدید بهره‌برداری از معدن اتفاق می‌افتد.
وی با اشاره به اهمیت تأمین به موقع مصالح برای پروژه‌های شهری گفت: در این زمینه نیز حرکت به سمت خودکفایی است تا ۱۰۰ درصد مصالح مصرفی و خاکی پروژه‌های شهری قم در سازمان توسعه و عمران شهرداری تأمین شود.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcevw8z.jh8pvi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما