تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : 16248
رئیس‌جمهور در جمع مردم قم با تاکید بر اینکه منوریل قم باید تکمیل شود گفت: کارگاه منوریل قم امروز با همکاری دولت و شهرداری قم فعال شد.
کارگاه منوریل با همکاری دولت و شهرداری قم فعال شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز _ پنج شنبه بیستم اردیبهشت_ در سخنرانی عمومی خود در جمع مردم قم که در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) ضمن تبریک میلاد کریمه اهل‌بیت سلام الله علیها و دهه کرامت اظهار کرد: حضور بانو فاطمه معصومه(س) موجب برکت در قم و جهان اسلام شده است.
 
وی افزود: حوزه علمیه قم به برکت حضور فاطمه معصومه به حوزه اثرگذار در جهان اسلام تبدیل شد و مردان بزرگ و چهره‌های نامدار در شهر قم تربیت شدند.
 
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در کنار مضجع نورانی فاطمه معصومه بصیرت، جهاد و اجتهاد شکل گرفت و آثار و برکت آن برای همه بلاد و همه مردم مسلمان در سراسر عالم صادر شد.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه شهر قم جایگاه علم و بصیرت آفرینی است گفت: شهر قم مبدا انقلاب شکوهمند اسلامی و حامی آن بود و دولت این افتخار را دارد که وظیفه خود را بر اساس موازین اسلامی دنبال کند.
 
وی افزود: دولت به دنبال تثبیت و توسعه ارزش‌هایی است قم و رهبر فرزانه انقلاب آن را تأیید و دنبال می‌کنند.
 
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقدامات و عملکرد دولت بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دنبال می‌شود و بر پایه گفتمان رهبری پیش می‌رود.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به دشمنی قدرت‌های جهان با انقلاب اسلامی گفت: در این سال‌ها بر دشمنی خود افزودند و اغتشاشات خیابانی، ترور و تحریم به راه انداختند اما مردم با امید در حال پیشروی هستند.
 
وی ملت ایران را ملتی با اراده پولادین دانست و افزود: ملت ایران در مسیر خود به دنبال یک تحول عظیم است و امام خمینی (ره) سردمداران تحول خواهان در جهان بود. امروز پرچم تحول به دست رهبر فرزانه انقلاب است.
 
رئیس جمهور خود را سرباز رهبری و نظام دانست و ابراز کرد: تلاش می‌کنم در این مسیر به وظیفه سربازی خود عمل کنم.
 
آیت الله رئیسی عنوان کرد: برخی میگویند مگر با این همه تحریم و دشمنی امکان پیشرفت وجود دارد اما نگاه ما به سیره رهبر انقلاب و شهدا است و معتقدیم که می‌توانیم به اهداف انقلاب اسلامی و کشور برسیم.
 
وی خون شهدا را موجب تولید قدرت در کشور دانست و گفت: منبع دیگر تولید قدرت در کشور مردم در میدان هستند که این حضور را باید قدردانی کرد.
 
خستگی و ناامیدی در کشور ممنوع است
رئیس جمهور اظهار کرد: امروز همه شرایط برای پیشرفت کشور آماده است و خستگی و ناامیدی در این مسیر ممنوع است. باید با یک دنیا امید حرکت کرد همچنان که شهدا و علما به ما آموختند امید محوری ترین عنصر برای رسیدن به قله است.
 
آیت الله رئیسی ایجاد یاس را هدف دشمن دانست و گفت: دشمن با امپراطوری خبری و رسانه‌ای دنبال ایجاد یاس است.
 
وی ادامه داد: برخی در کشور زمزمه می‌کردند که ما ممکن است دچار جنگ شویم و برای دور کردن جنگ باید روی توانایی‌های خود معامله کرده و برجام دو و سه را روی میز بگذاریم اما رهبری عزیز با این امر مخالفت کرد.
 
اقتدار ایران قابل معامله نیست
رئیس جمهور با اشاره به اینکه موشک قابل معامله نیست گفت: جلوه اقتدار ایران را در عملیات وعده صادق دیدید که چگونه بینی دشمن به خاک رسید.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه گفتمان دولت عقلانیت انقلابی است نه دیپلماسی التماسی خاطرنشان کرد: عقلانیت انقلابی چیزی است که از شهدا آموخته‌ایم.
 
وی ادامه داد: در ابتدای دولت روزی ۷۰۰ نفر جان می‌باختند و خانواده‌های ما داغدار می‌شدند. برخی فکر کردند که با تلفن مسئله حل شده است اما گفتمان انقلابی این مسیر را تغییر داد.
 
مسیر توسعه قم ادامه دارد
رئیس جمهور اظهار کرد: قم به برکت سفر رهبر انقلاب استان شد و کارهای بسیاری برای توسعه استان انجام شده است. از همه کسانی که تلاش کردند تقدیر می‌کنیم اما باز هم باید کارهایی برای قم انجام شود.
 
آیت الله رئیسی با بیان اینکه مسئله‌ای که برای مردم قم مهم است نیاز به مسکن است ادامه داد: در ابتدای ورودم به قم به طرح‌های مسکن سرکشی کردم تا پیشرفت کار را ببینم. این وعده‌ای است که دولت به مردم داده و قانون نیز آن را وظیفه دولت می‌داند.
 
وی افزود: در بازدیدهایم ۳۰ هزار مسکن در حال ساخت دیدم و در هیچ نقطه‌ای تعطیلی وجود ندارد و مهندسان کارگران به ساخت مسکن مشغول هستند. امیدواریم به زودی مسکن مورد نیاز مردم، جوانان و طلاب عزیز در اختیارشان قرار بگیرد.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی به متقاضیان در استان قم تحویل شده و ۳۵۰۰ قطعه زمین نیز در اختیار مردم قرار گرفته است گفت: در استان قم ۷۱ هزار مسکن به زودی به نتیجه خواهد رسید و کار از طرف استاندار و مدیران محترم در حال پیگیری است.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه مسئله مهم اشتغال جوانان در قم هم بسیار مهم است ادامه داد: با تلاشی که انجام شده، دولت سالی یک میلیون مسکن و سالی یک میلیون اشتغال را دنبال می‌کنیم و در حوزه اشتغال عقب نیستیم.
 
وی خاطرنشان کرد: وعده دولت عملیاتی شده است و در قم نیز در حال تلاش برای عزیزان تحصیل کرده هستیم.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله فیبر نوری در استان قم از دیگر مسائل مهم است اظهار داشت: استان قم، استان تولید محتوا است و مؤسسات علمی بسیاری در قم وجود دارد که نیازی به زیرساخت ضروری ارتباطی داشت.
 
به گفته آیت الله رئیسی، قم دومین استانی است که فیبر نوری برای کسب و کار و خانواده‌ها با تلاش متخصصان انجام شده است.
 
اماکن ورزشی و تفریحی در قم توسعه می‌یابد
وی ادامه داد: از نکات مهمی که در قم مورد توجه است، مسئله کار برای جوانان عزیز و مراکز ورزشی است که در دستور سفر است.
 
رئیس جمهور اظهار داشت: مراکز ورزشی و تفریحی در قم باید توسعه بیشتری پیدا کند. ما در کنار علم، دانش، فرهنگ و بصیرت افزاریی باید مراکزی برای ورزش و تفریح جوانان ایجاد کنیم.
 
آیت الله رئیسی با بیان اینکه راه اندازی کارخانه‌ها و کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در قم به عدد ۱۵۰ کارخانه و کارگاه رسیده است گفت: امروز در کشور می‌توانیم اعلام کنیم که طبق آمار قطعی، در حال ورود به عدد ۹ هزار کارخانه و کارگاه احیا شده هستیم.
 
وی تاکید کرد: امروز نه تنها اجازه تعطیلی هیچ کارخانه‌ای را نمی‌دهیم بلکه کارخانه‌ها و کارگاه‌های تعطیل هم وارد مدار خواهند شد.
 
همراهی شهرداری قم و دولت در تکمیل منوریل
رئیس جمهور ابراز داشت: از دغدغه‌های مردم قم پروژه نیمه تمام منوریل است که سال‌ها است جلوی چشم مردم و زائران قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: با همکاری دولت و شهرداری امروز کارگاه اتمام پروژه در قم فعال شده و امیدوارم هر چه زودتر این پروژه به اتمام برسد.
رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله مهم دیگر فرودگاه قم است گفت: قم با جهان اسلام و منطقه در ارتباط است و با وجود نزدیکی به تهران، به فرودگاه نیاز دارد.
آیت الله رئیسی افزود: بررسی‌های حقوقی انجام شده است و مشکلاتی که فرودگاه قم داشته در دولت و استان دنبال شده است.
وی ادامه داد: این هم از طرح‌هایی است که با سرعت توسط مدیران ما دنبال خواهد شد و امیدواریم تا پایان این دوره دولت شاهد بهره برداری از فرودگاه باشیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه ما امروز با جنگ اراده‌ها مواجه هستیم گفت: دشمن اراده کرده ما رشد تولید، اقتصادی و تجارت نداشته باشیم اما ملت ایران اراده کرده به همه اینها برسد.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: با وجود ۱۰ سال پیش از این دولت که رشد اقتصادی کمتر از یک درصد داشتیم در سال گذشته شاهد رشد بیشتر از ۶ درصد اقتصادی در کشور بودیم.
وی گفت: حمل و نقل باری کشور در سال گذشته ۵۷ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد داشته است. در فروردین ماه تراز تجاری کشور مثبت است و در حوزه‌های تولید، تجارت‌های دانش بنیان شب و روز در حال فعالیت هستیم.
 
حجاب یک واجب شرعی است
رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسئله حجاب در جامعه اظهار کرد: اسلام و شرع وجوب حجاب را حکم می‌کند و ما هم موظف هستیم به نظر اسلام عمل کنیم.
آیت الله رئیسی با بیان اینکه کشور بر مدار قانون می‌چرخد و باید همه به قانون پایبند باشند گفت: پایبندی به شرع و قانون هم برای دولت و هم برای آحاد جامعه و دستگاه‌های اجرایی و انتظامی مسئله روشنی است و جای تردید ندارد.
وی خطاب به مسئولان استان قم تاکید کرد: آقایان و مسئولان ادارات و سازمان‌های قم، بدانید هر گونه رابطه ناسالم، رشوه و فساد به صورت مطلق در ادارات و سازمان‌ها قابل تحمل نیست.
رئیس جمهور گفت: شأن مسئولان این است که مردم بدانند ادارات و سازمان‌ها برای آنها پناه هستند و اگر مشکلی دارند به سرعت حل می‌شود. اگر هم امکان حل کردن مشکلی را نداریم، با مردم باید با کرامت برخورد کرد چرا که در این شهر در محضر بانوی کرامت هستیم.
آیت الله رئیسی به مسئله غزه و فلسطین هم اشاره کرد و اظهار داشت: مردم عزیز غزه و فلسطین امروز نمونه مقاومت شدند و با اتکا به خداوند و آیات قرآن در مقابل دشمن درنده و رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: امروز پس از گذشت هفت ماه مشخص است که مردم قهرمان فلسطین پیروز میدان مبارزه هستند.
انتهای پیام/105
 


انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcaaun6.49niy15kk4.html
نام شما
آدرس ايميل شما