تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب : 16247
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم خبر داد:

سهم بیش از ۱۰۰ کیلومتری شهرداری قم در توسعه فیبر نوری شهر

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره به افتتاح ۲۹۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در شهر قم توسط رئیس جمهور گفت: بیش از ۱۰۰ کیلومتر از این میزان توسط شهرداری قم ایجاد شده بود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری علی مؤمن حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به پروژه‌های سفر ریاست‌جمهوری به قم و بهره‌مندی بیش از ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت قم از شبکه فیبر نوری اظهار کرد: سهم شهرداری قم از این اقدام بزرگ، توسعه بیش از ۱۰۰ کیلومتری فیبر نوری در سطح شهر طی سال‌های اخیر است.  
وی با اشاره به تفاهم‌نامه میان شهرداری قم و یکی از شرکت‌های ارائه خدمات فناوری به عنوان شریک تجاری افزود: طبق این تفاهم‌نامه ۱۰۰ کیلومتر از فیبر نوری شهر قم که شهرداری با آن تمام معابر اصلی را تحت پوشش قرار داده بود، واگذار شد و در قبال آن خدماتی در حوزه گسترش مؤلفه‌های شهر هوشمند به شهرداری ارائه شد.  
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم خاطرنشان کرد: شهرداری قم تنها شهرداری در میان کلان‌شهرهای کشور بود که اقدام به توسعه شبکه فیبر نوری به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی شهر هوشمند کرد و تمام معابر اصلی به این زیرساخت مجهز شده بود.  
مؤمن‌حجازی اضافه کرد: شرکت‌های توسعه دهنده زیرساخت‌های ارتباطی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توانستند با استفاده از بستر بیش از ۱۰۰ کیلومتری فیبر نوری شهرداری قم، زیرساخت فیبر نوری را تا درب منازل و کسب و کارها گسترش دهند.  
وی گفت: شهرداری قم در قالب این تفاهم‌نامه اقداماتی همچون هوشمندسازی تقاطع‌های شهری و دوربین‌های نظارت ترافیکی را فعال خواهد کرد که مجموع این اقدامات خدمات بهتر در حوزه شهر هوشمند خواهد بود.
 مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم افزود: با هدف تسهیل این امر، شهرداری قم مجوزهای حفاری فیبر نوری در سطح شهر قم را به صورت رایگان صادر کرد که این امر موجب توسعه ۲۹۰ کیلومتری فیبر نوری در سطح شهر قم شد که امروز با حضور رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcja8ev.uqemxzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما