تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۵۱
کد مطلب : 15874
استاندار قم گفت: امسال باید به وضعیت مردم رسیدگی شود و هیچ کم‌کاری در این بخش برای ما قابل قبول نیست، مساله معیشت باید اصلی‌ترین دغدغه مدیران استان قم باشد.
استاندار قم: معیشت مردم اصلی‌ترین دغدغه مدیران استان باشد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری از روابط عمومی استانداری قم، سید محمد آقامیری در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم، تصریح کرد: کم‌کاری برخی مدیران در داخل و اقدام های ظالمانه دشمنان خارجی باعث شده سفره مردم کوچک‌تر از گذشته شود و آنان در تامین کالاهای مورد نیاز خود با مشکلاتی مواجه هستند.
وی با بیان اینکه نظارت‌ بر بازار در سال ۱۴۰۳ به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، گزارش های مردمی تخلفات صنفی که از سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ به دست ما می‌رسد از اردیبهشت‌ماه در مدت زمان ۲۴ ساعت به آن رسیدگی خواهد شد.
وی گفت: اتحادیه‌ها اگر بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند یقین داریم میزان تخلفات به حداقل خواهد رسید.
آقامیری اظهار کرد: از اتحادیه‌ای که دغدغه معیشت مردم را داشته باشد حمایت تمام قد خواهیم کرد.
وی با اشاره به توزیع کالا در شبکه کاسبان امین در استان عنوان کرد: مدت‌هاست تاکید داریم که کالاهای تنظیم بازار صرفا نباید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شوند بلکه با شناسایی کاسبان امین در محلات این شبکه توزیع گسترده شود.
آقامیری تاکید کرد: کاسبانی که آمادگی کمک به دولت در بحث توزیع و فروش کالاهای تنظیم بازار دارند می‌توانند به سایت https://ghom.ir/index.aspx?siteid=۱&pageid=۴۸۱۸ مراجعه کنند.
وی اظهار کرد: امسال سال جهش است لذا هیچ‌ کم‌کاری و ترک فعلی برای ما پذیرفته نیست.‌
آقامیری افزود: خدمتگذاری به مردم برای ما ارزشمند و مهم‌ هست لذا حرف‌ و مطالبه آنان بسیار حائز اهمیت است‌.
استاندار قم در ادامه با اشاره به وضعیت نرخ دارو در استان گفت: گزارش هایی با موضوع افزایش نرخ برخی داروها و کمیاب شدن آن‌ها به دست ما رسیده است که معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی نسبت به آن باید اقدام هایی انجام دهد.
وی تصریح کرد: اینکه قیمت دارو در سراسر کشور گران شده، به هیچ عنوان برای ما توجیه حساب نمی‌شود چون ما به دنبال این هستیم قم را از هر نظر به عنوان شهر ارزان در کشور معرفی کنیم.
آقامیری عنوان کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان موظف است نظارت‌های خود را از داروخانه‌های سطح استان افزایش داده و با متخلفین به شدت برخورد شود.
وی افزود: علاوه بر داروخانه‌ها، گزارش‌هایی نیز از برخی تخلفات مالی در بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان در سطح استان به ما رسیده است که مستندات آنها به اداره کل تعزیرات و نهادهای بازرسی ارسال شده است.
وی گفت: متخلف برای ما یک معنا دارد و بین بخش خصوصی و دولتی هیچ اغماضی نخواهیم داشت؛ بیمارستان باید درد مردم را دوا کند نه اینکه دردی بر آن اضافه کند.
آقامیری با اشاره به آخرین وضعیت درمانگاه جعفرآباد بیان کرد: تاسیس درمانگاه ابن سینا جزو مصوبات سفر اول ما به این شهرستان بود و اگر تا به امروز هنوز انجام نشده این کم‌ کاری دانشگاه علوم پزشکی قم به‌شمار می آید.
استاندار قم همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران و مستشاران نظامی ایران در سوریه اظهار کرد: رژیم کودک‌کش و جعلی صهیونیستی بار دیگر چهره کثیف و جنایت‌کار خود را به جهانیان نشان داد.
وی افزود: انشاالله به فضل الهی سربازان اسلام به رهبری حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای در آینده‌ای نزدیک این رژیم کودک‌کش را به زباله‌دان تاریخ خواهند فرستاد.
به گزارش ایرنا، در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم صهیونیستی مقابل مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه، عصر دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج نفر از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdceev8z.jh8nfi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما