تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۱۴
کد مطلب : 15850
شهردار قم با اشاره به نام‌گذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: وظیفه شهرداری در جهش تولید، ایجاد و تولید رضایتمندی است و هرچه میزان فعالیت‌های عمرانی، خدماتی، حمل‌ونقلی، فضای سبز، ترافیکی، آسفالت و... افزایش یابد سبب رضایتمندی مردمی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام‌جمعه قم، با اشاره به برنامه محور بودن شهرداری قم در سال‌های گذشته، اظهار داشت: این برنامه محوری سبب شده که تمامی فعالیت‌ها بر مبنای برنامه توسعه‌ای و چشم‌انداز قم 1414 باشد.
وی با بیان اینکه برنامه نخست با رویکرد سخت‌افزاری به پایان رسیده است، ابراز کرد: برنامه دوم با رویکرد توأمان نرم و زیرساختی و در برنامه سوم بیشتر به دنبال مسائل نرم‌افزاری برای شهر قم هستیم.
شهردار قم با تأکید بر اینکه بودجه سال جاری شهرداری بیش از 15 هزار میلیارد تومان بوده که قطعاً در متمم و اصلاحیه بودجه با افزایش روبرو می‌شود، افزود: حدود 11 هزار و 700 میلیارد تومان از بودجه سال جاری شهرداری قم مربوط به مسائل عمرانی است.
وی شهرداری را نهادی دانست که به‌صورت درآمد و هزینه است، یادآور شد: کسب درآمدهای چند هزار میلیاردی بار سنگینی است که تلاش شده این درآمدی که به‌سختی کسب می‌شود در توسعه شهر ماندگار بماند.
سقائیان نژاد انسجام درونی و بیرونی مجموعه شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و گفت: در بیرون از سازمان نیز هماهنگی و همراهی خوبی وجود دارد که نگران ایجاد فضاهای دوقطبی هستیم که تأثیرات آن در بدنه شهرداری سبب به حاشیه رفتن برنامه و فعالیت‌ها شود.
وی با اشاره به نام‌گذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: وظیفه شهرداری در جهش تولید، ایجاد و تولید رضایتمندی است و هرچه میزان فعالیت‌های عمرانی، خدماتی، حمل‌ونقلی، فضای سبز، ترافیکی، آسفالت و... افزایش یابد سبب رضایتمندی مردمی می‌شود.
به گفته شهردار قم، در بخش مشارکت‌های مردمی نیز نیازمند انسجام بین مردم و مسئولین برای پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌ها هستیم.
وی با گلایه از اظهارنظرهای خلاف واقع درباره نوع پیشرفت شهر اضافه کرد: آیا بکریت شهر قم با عدم اجرای 60 درصدی فاضلاب حفظ می‌شود؟، برخی انگشت اتهام به سمت شهرداری برای توسعه شهر می‌برند بدون اینکه در نظر داشته باشند قم یک شهر بین‌المللی است و باید زیرساخت‌های آن متناسب با جایگاه و شأن این شهر مهم جهان اسلام باشد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdciuvaz.t1aww2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما