تاریخ انتشار :شنبه ۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب : 15769
شهردار قم گفت: پروژه ساماندهی قبرستان نو که وضعیت سیما و منظر و ترافیک خیابان امیرکبیر را ساماندهی می‌کند در حال پیگیری بوده و تا کنون ۹۰ ملک در این پروژه آزادسازی شده است.
آزادسازی ۹۰ ملک در پروژه ساماندهی قبرستان نو قم
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگویی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: پروژه‌های هسته مرکزی شهر قم محور اقدامات شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ بود که از جمله می‌توان به پروژه ساماندهی قبرستان نو اشاره کرد که ۵ هکتار فضای باز شهری اطراف حرم مطهر ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه تا کنون ۹۰ ملک در این طرح آزادسازی شده است، افزود: این پروژه وضعیت ترافیکی و سیما و منظر غرب حرم مطهر را ساماندهی خواهد کرد.
شهردار قم خاطرنشان کرد: در پروژه چهل اختران، پارکینگ آماده شده و آزاد سازی نیز در حال انجام است و ادامه خیابان برقعی نیز در حال بررسی و اجرای مقدمات است.
سقائیان‌نژاد تصریح کرد: ۶۴ مغازه در مجاورت حرم مطهر باید آزاد شود و ۱۶ پلاک فرسوده نیز اطراف حرم قرار دارد که عبور و مرور مردم را دچار مشکل می‌کند و تصمیم داریم با استفاده از اراضی ۴۸ هکتاری برای این املاک شرایط بهتری ایجاد کنیم.
وی عنوان کرد: یکی از پروژه‌های مهم سال آینده تونل امام موسی صدر در خیابان اراک است که پروژه‌ای بسیار حساس بوده و نزدیک به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdchwqnz.23nm-dftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما