تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : 14262
مدیر منطقه هفت شهرداری قم گفت: با آغاز طرح بازآفرینی شهری در اطراف حرم مطهر و قبرستان نو، ۷۰ پلاک در این محدوده تملک شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری محمد رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار کرد: با تصمیم مدیریت شهری در خصوص اجرای طرح بازآفرینی شهری در اطراف قبرستان نو با هدف ایجاد فضای سبز و بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) ۷۰ پلاک در این محدوده تملک شده است.  
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته حدود ۱۳۴ مغازه در اطراف قبرستان نو احداث شده و ۵ هکتار فضای باز شهری معروف به قبرستان نو در پشت مغازه‌ها وجود دارد افزود: در صورت اجرای این پروژه این فضا در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) به‌صورت باغ مزار در اختیار عموم شهروندان قرار می‌گیرد.  
مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به اینکه پروژه تملک از ابتدای سال آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰ پلاک تملک شده و در حال رایزنی با مالکین هستیم تا تملک مابقی پلاک‌ها نیز صورت بگیرد.  
وی ادامه داد: حفظ فضای آرامستان قبرستان نو و بهسازی مقابر مشاهیر در این محدوده از شاخصه‌های مهم این پروژه است و درعین‌حال باز شدن این فضای شهری در ایجاد امنیت برای ساکنین منطقه و ایجاد فضایی مطلوب و زیبا برای زائران کریمه اهل‌بیت (س) مؤثر است.  
رمضانی از مالکان خواست تا با انجام توافق مابقی مغازه‌ها در تسریع پروژه تملک پلاک‌ها و انجام عملیات‌های عمرانی همکاری کنند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdceww8z.jh8epi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما