تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۲
کد مطلب : 13569
دبیر کمیته عکاسان خبری خانه مطبوعات استان قم گفت: نخستین نمایشگاه عکس تخصصی حوادث با عنوان «نمایشگاه عکس آتشواره» در نگارستان اشراق برگزار می‌شود.
برگزاری نمایشگاه عکس "آتشواره" با 40 قطعه عکس خبری
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری امیر حسامی‌نژاد در گفت‌وگویی اظهار داشت: با فراخوانی که در این زمینه از سوی کمیته عکاسان خبری خانه مطبوعات استان قم اعلام شد، حدود 400 قطعه عکس توسط عکاسان خبری این استان به دبیرخانه نمایشگاه مذکور ارسال شد.
وی با اشاره به داوری عکس‌ها توسط سه نفر از عکاسان باتجربه قمی و راهیابی 40 قطعه عکس به این نمایشگاه افزود: عکس‌ها در اندازه 50 در70 سانتیمتر از 4 تا 10 مهرماه جاری در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.
دبیر کمیته عکاسان خبری خانه مطبوعات استان قم با بیان اینکه آیین افتتاح این نمایشگاه امروز با حضور مدیران شهری و اهالی رسانه، فرهنگ و هنر در نگارستان اشراق برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه عکس‌هایی از محمد اخلاقی، احمد ظهرابی، مهدی جعفری، محمد محسن زاده، محمد وحدتی، حسین یار احمدی، عباس منجمی گیلانی، امیر حسامی نژاد و ... به نمایش گذاشته می‌شود. 
وی با تقدیر از جانفشانی‌های آتش‌نشانان ابراز کرد: عکاسان خبری استان قم در حوادث شهری همراه و همگام با آتش‌نشانان، عوامل اورژانس، پلیس و ... در صحنه‌ها حضوری فعال دارند تا بتوانند گوشه‌ای از فعالیت این عزیزان را به تصویر بکشند و از این طریق به منظور پیشگیری از حوادث، رعایت موارد ایمنی را به شهروندان یادآوری کنند.
حسامی‌نژاد با اشاره به حضور فعال عکاسان خبری قم در رویدادهای گوناگون در طول سال یادآور شد: یکی از این رویدادها، «حوادث شهری» است که این عکاسان برای انجام رسالت رسانه‌ای خود با پذیرش هر گونه خطر به نحو احسن آن را انجام داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: عکس‌های این نمایشگاه در ارتباط با فعالیت‌های مستقیم سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم همچون حریق، حادثه آوار، آبگرفتگی، حادثه سقوط (آسانسور، چاه و ...)، محبوس شدن افراد در آسانسور و یا حادثه‌هایی مانند تصادفات است که آتشنشانان در آن حضور داشته‌اند.  
گفتنی است نخستین نمایشگاه عکس «آتشواره» به همت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم و مشارکت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم و خانه مطبوعات استان قم در نگارستان اشراق واقع در خیابان شهدا (صفاییه) برگزار می‌شود.  
۷ مهر سال ۱۳۵۹ هجری خورشیدی و در نخستین روزهای جنگ تحمیلی، تعداد بسیاری از آتش‌نشانان قهرمان و فداکار در جریان اطفای حریق پالایشگاه نفت آبادان (استان خوزستان) که به دلیل بمباران رژیم بعثی صدام دچار آتش‌سوزی شده بود، به‌ شهادت رسیدند، به همین مناسبت این روز به عنوان «روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی» نامگذاری شده است.
شماره تلفن 125 پل ارتباطي مردم با ماموران آتش‌نشاني است و آتش‌نشانان به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcdnk0f.yt0s96a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما