تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب : 13497
دبیر فدارسیون قایقرانی گفت: تیم قایقرانی ایران به خصوص در بخش بانوان یکی از شانس‌های اصلی برای کسب مدال در بازی های آسیایی هانگژو است.
رشته قایقرانی از شانس‌های اصلی کسب مدال در مسابقات هانگژو است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری رضا صابونچی روز چهارشنبه در مجمع انتخابی هیات قایقرانی قم بیان داشت: تیم ایران با ۵ پاروزن در بخش بانوان و ۲ پاروزن در بخش مردان در این رقابت‌ها حاضر است که کسب مدال توسط بانوان پاروزن بسیار محتمل است.
وی با بابیان اینکه مسابقات روئینگ بازی‌های آسیایی از امروز ۲۹ شهریور در هانگژو آغاز می‌شود افزود: پاروزنان ایران در نوبت صبح روئینگ دونفره سبک وزن بانوان، دونفره سنگین وزن بانوان، دونفره سنگین وزن مردان و در نوبت عصر روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان و روئینگ چهار نفره سنگین وزن بانوان به رقابت با دیگر ورزشکاران کشورهای آسیایی می پردازند.
صابونچی تصریح کرد: این رقابت‌ها در روز دوم(۳۰ شهریور) در دور شانس مجدد و ۳۱ شهریور در دور نیمه‌نهایی پیگیری می‌شود و مرحله نهایی رقابت‌ها ۲ و ۳ مهر برگزار خواهد شد.
رقابت های بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین از ۱ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲ برگزار که در آن ۴۸۲ رقابت در ۶۱ رشته ورزشی انجام می شود.
چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی نیز روزهای ۲۲ تا ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۳۰ مهر تا ۶ آبان سال ۱۴۰۲) در شهر هانگژو برگزار خواهد شد.
رشته قایقرانی از شانس‌های اصلی کسب مدال در مسابقات هانگژو است
وی اضافه کرد: قایقرانی با ۱۲۰ مدال المپیکی و ۱۴۰ مدال آسیایی جزو مدال آورترین رشته های ورزشی در سطح جهان است و باید به این رشته نگاه ویژه تری شود.
دبیر فدارسیون قایقرانی کشور عنوان کرد: باشگاه داری تنها راه رشد ورزش قهرمانی است و باید تعداد ۵ باشگاه فعال در این رشته ورزشی مانند سایر لیگ های ورزشی کشور دست کم به ۱۴ تیم حرفه ای برسد.
وی ادامه داد: رقم قرارداد بازیکنان قایقرانی از ۲ میلیون تومان در سال ۹۸ به ۱۵۰ میلیون تومان در سال جاری رسیده و تلاش می شود در لیگ سال آینده این رقم به ۲۰۰ میلیون تومان برسد.
دبیر فدارسیون قایقرانی در ادامه، گفت: هیات قایقرانی قم در بین ۳۳ هیات قایقرانی فعال کشور، جزو ۱۰ استان برتر در عرصه فعالیت، برگزاری مسابقات و کسب عناوین قهرمانی در سطح کشور است.
وی ادامه داد: با وجود محدودیت منابع آبی در قم، این استان توانسته موفقیت های خوبی را طی سالهای اخیر بدست بیاورد.
دبیر فدارسیون قایقرانی کشور گفت: ورود جدی به عرصه باشگاه داری مهمترین انتظاری است که از اداره کل ورزش و جوانان در خصوص رشته قایقرانی برای کشف استعدادهای برتر می رود.
مجمع انتخابی هیات قایقرانی قم، امروز با حضور دبیر فدراسیون قایقرانی برگزار شد و طی آن مجید ولی تنها نامزد این رشته با کسب ۱۲ رای از مجموع ۱۲ رای موجود برای چهار سال دیگر به صندلی این رشته ورزشی تکیه زد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcd5o0f.yt0sn6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما