تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۰
کد مطلب : 13447
مدیرکل بازرسی استان قم به مسئله هرس درختان اشاره کرد و گفت: بعضی دستگاه‌ها بدون مجوز شهرداری کارهایی در این زمینه انجام دادند، درحالی‌که متولی این موضوع شهرداری است که به‌صورت فنی این کار را انجام می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود طالبی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قم که با موضوع کنترل و کاهش تصادفات در دادگستری کل استان برگزار شد، اظهار داشت: در مقایسه با دیگر استان‌ها همکاری دستگاه‌های اجرایی استان قم با دستگاه نظارتی مطلوب است.  
وی اذعان کرد: گاهی اختلافی بین دستگاه‌های اجرایی و دستگاه نظارتی رقم می‌خورد که در بیشتر موارد ناشی از آگاه نبودن افراد است.  
مدیرکل بازرسی استان قم با اشاره به مسئله تصادفات در استان قم اضافه کرد: حداکثر بهره‌برداری از بعضی دوربین‌های ترافیکی اتفاق نمی‌افتد و ضروری است توسط دستگاه‌های اجرایی، دوربین‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، مشخص شود.  
وی به مسئله هرس درختان اشاره کرد و ادامه داد: بعضی دستگاه‌ها بدون مجوز شهرداری کارهایی در این زمینه انجام دادند، درحالی‌که متولی این موضوع شهرداری است که به‌صورت فنی این کار را انجام می‌دهد.  
طالبی ادامه داد: اگر هر دستگاهی بخواهد تنها برای حل معضل خودش وارد این امر شود مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.  
وی با اشاره به اهمیت همکاری با صداوسیمای مرکز قم برای فرهنگ‌سازی در زمینه رفتار ترافیکی، تصریح کرد: مدیرکل صدا سیمای استان در این زمینه همراه هستند و پخش کلیپ‌های کوتاه آموزشی می‌تواند اثرگذاری بسیار بالایی داشته باشد.  
مدیرکل بازرسی استان قم با تأکید بر اینکه ساماندهی راکبان موتورسیکلت در قم موضوعی بسیار اساسی است، اظهار کرد: این مسئله تداوم و ابعادی دارد که هر چه در آن کارکنیم، بازهم کافی نخواهد بود.  
وی با بیان اینکه بخش زیادی از راکبان موتورسیکلت‌ها مقید به ضوابط و قوانین نیستند، افزود: بسیاری از راکبان از بیمه و کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و اگر به این قوانین معتقد هستیم باید فکری به حال آن بکنیم.  
طالبی مطرح کرد: نظارت بر مصوبات کمیته‌ها و کارگروه‌های قانونی استانی یکی از وجوه کاری اداره کل بازرسی است و نظارت ما تنها بر قوانین مادر محدود نمی‌شود.
وی با تأکید بر لزوم برخورد شدیدتر با خودروهای شوتی در چارچوب قوانین گفت: به‌صرف اینکه یک خودرو شوتی است می‌توانیم آن را در توقیف نگه داریم و این موضوع سبب کاهش این جرم خواهد شد.
انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdciy5az.t1ap52bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما