تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب : 12079
مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: فراخوان بیست و یکمین دوره انتخاب بازنشسته، همسر بازمانده و از کار افتاده کلی نمونه هم‌زمان با سراسر کشور در این استان نیز اعلام شد.
فراخوان انتخاب بازنشستگان نمونه تامین اجتماعی قم اعلام شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری محمد عاشوری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد به مناسبت ۲۵ ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و به‌منظور ترویج فرهنگ تکریم و ارج‌گذاری به مقام ارزشمند بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگان کلی نمونه، به‌عنوان اسوه‌های صبر و استقامت و خردورزی در جمع خانواده و جامعه، نسبت به انتخاب و تجلیل این قشر اقدام کند.
وی اضافه کرد: از کارافتادگان، همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی و سایر مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان بیمه‌گر می‌توانند برای قرارگرفتن در فهرست برگزیدگان، با تکمیل کردن فرم‌های خوداظهاری در این فراخوان شرکت کنند.
وی ادامه داد: هر ساله در آستانه ۲۵ ذی‌الحجه «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» تعدادی از مستمری‌بگیران از بین مستمری‌بگیران استان متقاضی می‌شوند تا پس از انجام چندین مرحله بررسی توسط کارشناسان سازمان تامین اجتماعی، از بین آن‌ها چند نفر به‌عنوان افراد نمونه مورد تقدیر قرار گیرند.
عاشوری بیان کرد: بر اساس دستورکار اجرایی انتخاب بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه، کمیته‌های استانی مربوطه مطابق برنامه زمان‌بندی شده تشکیل و مستمری‌بگیران نمونه بر اساس ضوابط مشخص شده انتخاب می‌شوند.
وی داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه، پیشرفت‌های تحصیلی در زمان بازنشستگی، تدریس در مراکز رسمی آموزشی در دوران بازنشستگی، موفقیت در رقابت‌های فرهنگی، علمی و ورزشی، خلق آثار فرهنگی، هنری و علمی در دوران بازنشستگی را از شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه عنوان کرد.
وی افزود: تربیت فرزندان شایسته نیز از دیگر شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه است که مدارک تحصیلی فرزندان، موفقیت فرزندان در رقابت‌های ورزشی، علمی و هنری در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد.
مدیرکل تامین اجتماعی قم یادآور شد: ارائه پیشنهاد یا خدمات مبتنی بر تجربیات موثر به دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور در دوران بازنشستگی و ارائه پیشنهادهای موثر در بهبود کیفیت ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تامین ‌اجتماعی و همچنین ارائه پیشنهادهای موثر در رفع چالش‌های این سازمان بیمه‌گر نیز از دیگر ضوابط انتخاب بازنشستگان نمونه محسوب می‌شود.
وی همچنین بیان کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال در دوران بازنشستگی نیز از دیگر شاخص‌های مورد توجه در انتخاب مستمری‌بگیران به شمار می‌رود.
وی گفت: در رابطه با همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی نیز علاوه بر معیارهای قبلی، مواردی از قبیل تعداد فرزندان تحت تکفل، موفقیت تحصیلی همسر بازمانده و تحت تکفل یا در قید حیات بودن پدر و مادر بیمه ‌شده متوفی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
عاشوری یادآور شد: از بین متقاضیانی که در مهلت تعیین شده ثبت‌نام می‌کنند، یک نفر کارگر بازنشسته، یک نفر از جمع کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی، یک نفر نیز از بین همسران بازماندگان کارگر فوت شده، همچنین یکی از همسران بازمانده کارکنان و یک نفر نیز از جمع از کارافتادگان و در مجموع پنج نفر به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب خواهند شد.
وی آخرین فرصت تعیین شده برای ثبت‌نام نامزدها را پایان وقت اداری روز شنبه بیستم خردادماه جاری عنوان کرد.
به گفته وی، مستمری‌بگیران تامین ‌اجتماعی قم می‌توانند برای دریافت فرم‌ ثبت‌نام به شعب دریافت کننده مستمری خود و یا سایت اینترنتی اداره کل تامین اجتماعی این استان به آدرس www.qom.tamin.ir مراجعه کنند و پس از دریافت و تکمیل فرم مربوطه آن را به همراه مدارک مورد نیاز به شعب تامین ‌اجتماعی قم ارائه دهند.
 

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdci3uaz.t1ary2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما