تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : 10826
استاندار قم با اشاره به اقدامات انجام گرفته دراین استان گفت: در دولت سیزدهم دستاوردهای خوبی در قم داشته‌ایم که باید به گوش مردم برسد.
دولت دستاوردهای خوبی در قم داشته است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری از روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در حاشیه بازدید از دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه فاضلاب، آب شرب، مسکن و ... موضوعات اساسی قم هستند، گفت: پروژه‌هایی مانند فرودگاه، مترو و مونوریل نیز کلان پروژه‌های قم بوده که هرکدام داستان‌های پیچیده‌ای دارند.
وی افزود: کم‌کاری‌هایی که در گذشته وجود داشته است موجب شده تا امروز نظام مسائل استان کمی پیچیده شود.
استاندار قم بااشاره به جایگاه ویژه و مهم قم در حوزه مسائل فرهنگی و گفت: برخی دانشگاه‌های قم نیز کمبودهایی از نظر زیرساختی دارند که متأسفانه نتوانستیم از ظرفیت متمم سفر رئیس‌جمهور به قم برای حل این مشکلات استفاده کنیم که در سفر آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در حاشیه این سفر بسیاری از مشکلات استان رفع و یا در حال رفع شدن است، عنوان کرد: در دولت سیزدهم دستاوردهای خوبی در قم داشته‌ایم که باید به گوش مردم برسد.
شاهچراغی با اشاره به پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی جاده پردیسان-ورجان، خاطرنشان کرد: جاده‌های روستایی قم وضعیت مناسبی نداشتند که بسیاری از آن‌ها را اصلاح‌شده و بخشی نیز در دست اقدام هستند.
به گزارش ایرنا،اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال برای احداث تقاطع غیرهمسطح میدان ورجان در مسیر جاده قم به کهک از مصوبات سفر دی ماه سال گذشته رئیس جمهور به قم بود.
برای اجرای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری تا شهریور سال ۱۴۰۱ باید اختصاص می یافت و بقیه اعتبار طرح جهت تکمیل از محل تبصره ۴ و تهاتر نفت توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تامین می شود. تاکنون مبلغ ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده و سازمان راهداری نیز مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال خود را پرداخت کرده‌است.
وی در ادامه افزود: اعتقادمان بر این است که با همکاری می‌توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد؛ مسائل و مشکلات دانشگاه نیز در مرحله اول نیازمند پیگیری از سوی خود دانشگاه است.
استاندار قم با اشاره به اینکه زیست سالم دانشجو در دانشگاه باید همراه با آرامش باشد، یادآور شد: برای تحقق این امر علاوه‌بر حمایت‌های دولتی باید از ظرفیت‌های خیرین نیز استفاده شود.
دولت دستاوردهای خوبی در قم داشته است
 

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcg379q.ak9zx4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما