تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : 6650
شرکت مخابرات ایران امروز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ در ضمن برگزاری مراسم یادبودی باشکوه با پیکر شهید والامقام سید مرتضی رضا قدیری از شهدای والامقام مخابرات وداع کرد. .
مراسم وداع با شهید والامقام "سید مرتضی رضا قدیری" برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، آئین وداع با پیکر تازه تفحص شده شهید والامقام "سید مرتضی رضا قدیری" امروز چهار شنبه ، ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور خانواده معظم این شهید ، مدیران و کارکنان شرکت مخابرات ایران و به منظور قدردانی از ایثارگری و میثاق با اندیشه های وی برگزارشد .

بر اساس این خبر ، این مراسم از ساعت ۹ صبح در مقابل ساختمان شهید رضا قدیری شروع شد و ازساعت ۱۰:۳۰همزمان با مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در نمازخانه ساختمان زنده یاد وفاغفاریان ادامه داشت.

مهندس سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در این مراسم با تاکید بر اینکه تشییع و وداع با این شهید والامقام در ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا نشانه مهمی بر حقانیت راه ایشان است، گفت: باید به عنوان پیروی از راه شهید در فتنه های آخرالزمانی پشتیبان ولایت باشیم.

وی افزود: شناسایی ولایت در هر مرحله مهم ترین وظیفه ادامه دهندگان راه شهدا است و در این مسیر همه ی ما باید به وصیت شهدا عمل کرده و پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا کشور از آسیب ها مصون بماند.

در ادامه، مراسم وداع با این شهید والامقام با حضور همسر و فرزندان این شهید گران قدر در مقابل ساختمان اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران برگزار و در ادامه ، بزرگداشت این شهید سفرکرده در ساختمان زنده یاد غفاریان با حضور کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران با شککوه هر چه تمام تر اجرا شد.

سیدمرتضی رضا قدیری، کارمند مخابرات که در ایام جنگ تحمیلی به عنوان بیسیم چی گردان کمیل در جبهه حضور داشت؛ در سال ۱۳۶۱، به شهادت رسید اما تاکنون اثری از پیکرش به دست نیامده و به عنوان شهید مفقود الاثر بود.

پیکر این شهید مفقود الجسد، بعد از ۳۹ سال ، به آغوش ملت شهید پرور ایران بازگشت و مورد استقبال قرار گرفت.

سیدمرتضی در لحظات آخر مقاومت در کانال فکه، در جواب التماس های حاج همت برای حرف زدن پشت بیسیم گفته بود: بعثیا وارد کانال شدند، سلام ما را به امام برسون... بگو حسین وارجنگیدیم و حسین وار شهید شدیم.

سیدمرتضی ، نوزدهم مرداد سال ۱۳۳۴ ، در تهران دیده به جهان گشود. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند. کارمند مخابرات بود. سال۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. نوزدهم بهمن ۱۳۶۱، در فکه توسط نیروهای عراقی شهید شد.

در فرازی از وصیت نامه این شهید گران قدر آمده است :
توشه آخرت را مهیا کنید و کمرها را محکم ببندید و نمازهای یومیه را حتماً به جماعت بخوانید زیرا که : «الصلوة عمود الدین و الصلوة معراج المومن..»

شهید والامقام "سید مرتضی رضا قدیری" در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۶۱ مفقود الاثر شد . سمت وی در مخابرات، تکنسین ارتباط و مخابرات بود و قبل از شهادت در اداره کل نصب مراکز مشغول به کار بود.


 

 

انتهای پیام/

https://qomefori.ir/vdci.waqct1aqubc2t.html
نام شما
آدرس ايميل شما