تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۳
کد مطلب : 16306
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در خصوص کیفی‌سازی کود کمپوست گفت: برای نخستین‌بار در کشور با طراحی و سفارش تولید یک دستگاه آسیاب خردکن، بخشی از کود را که از نظر سایز مطلوب بازار نبود، بهبود بخشیدیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سیدعبدالله میر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به احداث شهرک بازیافت در قم اظهار کرد: برای شهرک بازیافت قطعه زمینی از سوی مراجع ذی‌ربط اختصاص پیدا کرده که محصورسازی و قطعه‌بندی شده است.
 وی با اشاره به اینکه با ایجاد این شهرک گاراژهای غیرمجاز جمع‌آوری پسماند در سطح شهر باید به این مکان منتقل شود، افزود: این مرکز می‌تواند مکانی برای فعالیت صنایع تبدیلی باشد تا مشکلات زیست‌محیطی از شهروندان دور شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خاطرنشان کرد: با ایجاد زیرساخت برای سایت البرز این امکان فراهم می‌شود که بخش خصوصی با میل بیشتر برای سرمایه‌گذاری جذب شود.
 میرابراهیمی با بیان اینکه دو نرم‌افزار برخط برای تحویل پسماند خشک شهروندان در سطح شهر فعال‌شده است، اضافه کرد: از شهروندان تقاضا داریم که از ظرفیت این نرم‌افزارها استفاده کنند.
 وی در خصوص کیفی‌سازی کود کمپوست اضافه کرد: برای نخستین‌بار در کشور با طراحی و سفارش تولید یک دستگاه آسیاب خردکن، بخشی از کود را که از نظر سایز مطلوب بازار نبود، بهبود بخشیدیم.
 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در خصوص تملک ۴۴ هکتاری زمین برای مرکز پردازش گفت: برای اجرای این پروژه ۱۰ سال پیگیر بودیم و اکنون با همراهی مراجع ذی‌ربط به نتیجه رسیده است.
 میرابراهیمی با اشاره به اخذ تسهیلات از نهادهای مختلف، افزود: بخشی از ماشین‌آلات فرسوده بود که با اخذ تسهیلات توانستیم این مشکل را رفع کنیم.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcfvmdy.w6dvxagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما