تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۰۷
کد مطلب : 16295
روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت با توجه به انتشار اخبار و مطالب خلاف واقع در خصوص اجرای حکم محکومیت آقای مسلم گنجی توسط دادسرای ویژه روحانیت قم، جهت تنویر افکار عمومی به خصوص جامعه حوزوی اطلاعیه ای صادر کرد.
اطلاعیه دادسرای ویژه روحانیت در رابطه با اجرای حکم یک روحانی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری در این اطلاعیه که نسخه ای از آن آمده است: آقای مسلم گنجی متعاقب شکایت شاکی خصوصی با اتهام ایراد افتراء و نشر اکاذیب در فضای مجازی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و پرونده متشکله پس از طی مراحل مختلف رسیدگی، در نهایت پس از جری تشریفات قانونی و مراحل دادرسی، با احراز بزه انتسابی منتهی به صدور حکم قطعی حبس تعزیری گردید.
اطلاعیه ادامه یافته است: اگر چه برابر قانون، احکام قضایی کیفری پس از قطعیت باید فورا به اجرا درآیند اما مع الوصف، به محکوم علیه فرصت چندین ماهه داده شد که نسبت به جلب رضایت شاکی خصوصی اقدام نماید که موفق به جلب رضایت نشده و شاکی خصوصی نیز مصرانه پیگیر اجرای حکم قطعی دادگاه بود.
اطلاعیه می افزاید: دادسرای ویژه روحانیت قم در راستای تکلیف قانونی خود بارها اقدام به دعوت و احضار محکوم علیه جهت اجرای حکم نمود که متاسفانه با استنکاف مشارالیه مواجه گردید. درنهایت با توجه به درخواست و اصرار شاکی خصوصی، محکوم علیه در تاریخ بیست و یکم اردیبهشت ماه امسال با حکم قضایی و توسط ضابطین دستگیر و به منظور اجرای حکم قانونی و تحمل حبس به زندان معرفی شد که بعد از آن، شاکی خصوصی در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت با حضور در واحد اجرای احکام دادسرای ویژه روحانیت قم اعلام رضایت نموده و متعاقب آن، محکوم علیه از زندان آزاد گردید.
در این اطلاعیه از تمامی افراد و طلاب درخواست شده در بیان و انتشار اخبار و اطلاعات، امانت و تقوای الهی را پیشه کنند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdccpiqs.2bqeo8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما