تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب : 16284
مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم ما، ظاهر و باطن یکسانی را از مسئولین می‌خواهند، باید اختلافات را کنار گذاشته و این گروه و آن گروه نکنند و اگر اختلاف‌نظری هست در بین خودشان مسائل را با گفتگو حل نمایند. شهر، برای همه است و همه باید برای آبادانی آن تلاش کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری آیت‌الله جوادی آملی در دیدار سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار و محسن محرری رئیس شورای اسلامی شهر قم بر اهمیت درختکاری تأکید داشته و اظهار داشت: شهرداری و شهرداران باید بدانند که اولین کار آن‌ها برای زیبایی شهر و هنر شهر، درختکاری و سنت احیای حسنه آن است، اهمیت درختکاری در اسلام در این حدیث شریف آمده است که «مَنْ سَقِی طَلْحَةً اَوْ سِدْرَةً فَكَاَنَّما سَقِی مُؤمِناً ظَمَأً»؛ یعنی هر كس درخت محتاج به آبیاری را سیراب نماید، گویا انسانِ مؤمنِ تشنه را سیراب نموده است.
وی خاطرنشان کرد: مردم ما، ظاهر و باطن یکسانی را از مسئولین می‌خواهند، لذا اگر مسئولین می‌خواهند که پیش خدا و پیامبر و اهل‌بیت علیهم‌السلام، آبرومند باشند، باید اختلافات را کنار گذاشته و این گروه و آن گروه نکنند و اگر اختلاف‌نظری هست در بین خودشان مسائل را با گفتگو حل نمایند. شهر، برای همه است و همه باید برای آبادانی آن تلاش کنند.
مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: اگر کسی کاری از دستش بر می‌آید باید او را تقویت کنیم نه اینکه طرد کنیم، دین اسلام به ما می‌فرماید که اگر کسی کاری را درست انجام می‌دهد و شما به آن کار راضی هستید، شما نیز در ثواب انجام آن کار شریک هستید، لذا آنچه اهمیت دارد این است که کارها انجام شود تا مردم از مزایای آن بهره‌مند گردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تولید و اشتغال نیز تأکید داشته و گفت: تولید و اشتغال، سفارشی نیست، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود، بلکه این علم است و صنعت است و مدیریت، لذا در این بخش‌ها نباید تنگ‌نظر بود، بلکه باید با تخصص و فکر، کارها را پیش برد تا خدای‌ناکرده کسی در کشور نباشد که دست‌خالی به منزل بود تا آبروی همگان پیش زن و بچه خود محفوظ بماند، باید با مردم با کرامت برخورد کرد تا مردم کریمانه و عالمانه زندگی کنند.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcayun6.49nia15kk4.html
نام شما
آدرس ايميل شما