تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب : 15880
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: شبکه ارتباطی آتش‌نشانی قم به‌روزرسانی و خودروی ارتباط سیار در این سازمان راه‌اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری علی زندیه با اشاره به اقدامات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در سازمان آتش‌نشانی، بحث ارتباطات و بی‌سیم‌ها بودند که حدود ۲۸ سال فرماندهی سازمان آتش‌نشانی به همان شکل ساخته‌شده بود، بی‌سیم‌های ارتباطی از نوع آنالوگ بود که به‌نوعی چندین سال است که از رده خارج شده بود.
 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: با تلاش انجام شده در سال ۱۴۰۲ توانستیم با حمایت شهرداری و سایر دستگاه‌ها این بی‌سیم‌ها را تعویض کنیم.
وی ادامه داد: در زمینه ارتباطات، خودروی ارتباط سیار را تجهیز کردیم که در کشور کم‌نظیر است و هر زمانی که لازم باشد ما می‌توانیم این خودرو را به‌عنوان پوشش‌دهنده ارتباطات بی‌سیمی در شهر مستقر کنیم.
 زندیه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین خودروهای آتش‌نشانی خودروهای شیمیایی است، افزود: در استان قم شهرک‌های صنعتی زیادی وجود دارد که تولید و واردات مواد شیمیایی در آن‌ها صورت می‌گیرد، هنگام وقوع حریق یا آتش‌سوزی، واقعاً ورود به صحنه غیرممکن خواهد بود، زیرا دود آتش و حریق برای پوست و حتی تنفس انسان بسیار ضرر دارد و منجر به خفگی می‌شود، ازاین‌رو نیاز بود که چنین خودرویی خریداری و وارد ناوگان آتش‌نشانی قم شود.
 وی با بیان اینکه در گذشته تنها شهر مشهد از این خودرو استفاده می‌کرد، گفت: در سازمان آتش‌نشانی قم هم این امکان فراهم شد که خودروی مخصوص حریق شیمیایی کامل‌تر از خودروی مشهد خریداری کنیم و طی یکی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به موضوع جرثقیل‌های آتش‌نشانی گفت: در برخی از حوادث آتش‌نشانی وجود جرثقیل الزامی است و از طرفی تنها چهار دقیقه زمان برای رسیدن به محل حادثه داریم و نمی‌توان در این مدت این خودرو را از دیگر دستگاه‌ها قرض کرد.
 زندیه با بیان اینکه در قم ۲۵ ایستگاه آتش‌نشانی فعال وجود دارد، عنوان کرد: ما برای نخستین‌بار جرثقیل ۱۰ تن را درخواست کردیم که مراحل تحویل آن در حال انجام است و در ماه آینده به ناوگان آتش‌نشانی ملحق خواهد شد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcbgwb8.rhbswpiuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما