تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۲۳
کد مطلب : 15869
شهردار قم گفت: شهر قم قم عقب‌ماندگی سنواتی داشته و هنوز با شهری در تراز فاصله دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد و مدیران ارشد شهرداری قم در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامدی امام‌جمعه پردیسان، با اشاره به تحقق 105 درصدی درآمد شهرداری قم در سال 1402 اظهار داشت: در سال جاری نیز بودجه بیش از 15 هزار میلیارد تومانی مصوب شده که سهم قابل‌توجهی قطعاً به عدالت محوری، توزیع سرانه‌ها و مسجد محوری با نگاه به توازن منابع انجام خواهد شد.
وی توسعه و پیشرفت مورد توجه مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و افزود: هنوز مصادیق این توسعه و پیشرفت در کاربرد نهایی فاصله‌دارند و هنوز الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی مشخص نشده است.
شهردار قم با بیان اینکه قم عقب‌ماندگی سنواتی داشته و هنوز با شهری در تراز فاصله دارد، ابراز کرد: قم جهان شهر بوده و باید چشم‌انداز جهانی داشته باشد و هنوز راه‌های نرفته زیادی وجود دارد.
سقائیان نژاد اهداف تا برنامه دوم راهبردی شهرداری قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: تأمین 500 دستگاه اتوبوس، احداث 35 تقاطع، رسیدن به سرانه 25 مترمربعی فضای سبز، عدم دفع پسماندهای شهری، افزایش خدمات الکترونیکی، محله محوری و... بخشی از اهداف این برنامه است.
وی با تأکید بر اینکه انسجام خوبی در بدنه و مدیریت شهری وجود دارد، اذعان کرد: اخیراً حواشی پیرامون شورای شهر و شهرداری افزایش‌یافته که نگران ورود این حواشی به بدنه فعالیت شهرداری هستیم که قطعاً با ورود این حواشی نمی‌توان فعالیت منسجمی داشت.
شهردار قم یکی از شاخص‌های امروز شهرداری قم وجود اقتدار دانست و تصریح کرد: در بیرون از سازمان نیز انسجام خوبی در بین مسئولان استانی و شهری وجود دارد و امیدواریم این تعاملات منجر به افزایش خدمات به مردم شود.
سقائیان نژاد با اشاره به اینکه انتقاد با تخریب متفاوت بود و باید انصاف در انتقادات رعایت شود، مطرح کرد: امروز ذخایر مالی و انسانی شهرداری قم در شرایط مطلوبی قرار دارد و نباید با حواشی جلوی فعالیت‌ها گرفته شود که در این شرایط مطالبات مردمی به حاشیه می‌رود.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های شهرداری در سر سفره مردم نمایان خواهد بود، یادآور شد: تا زمانی که قانون اجازه فعالیت در شهرداری به ما می‌دهد ملزم به فعالیت و خدمت هستیم و در این مسیر با توکل به خدا کارها را به پیش خواهیم برد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdci3vaz.t1awq2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما