تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۵۳
کد مطلب : 15846
شهردار قم یکی از پروژه‌های مهم در هسته مرکزی را آزادسازی مغازه‌ها و ساماندهی قبرستان نو برشمرد و خاطرنشان کرد: تاکنون از 132 مغازه، 82 ملک تملک شده و مابقی تا پایان فروردین‌ماه باید تعیین تکلیف شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در دیدار با آیت‌الله فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، برنامه محوری را سرلوحه فعالیت‌های مجموعه شهرداری قم دانست و اظهار داشت: از سال 94 تا 1414 سند چشم‌انداز شهر قم در برش‌های پنج‌ساله تدوین و بر اساس همین برنامه‌ها فعالیت و اقدامات پیگیری می‌شود.
وی یکی از اهداف در این برنامه‌ها را احداث 35 تقاطع غیرهمسطح دانست که تا امروز 22 تقاطع تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است، ابراز کرد: 10 تقاطع نیز در سال جاری در دستور کار قرار دارد.
شهردار قم با بیان اینکه از 16 خیابان پیش‌بینی‌شده در برنامه 13 خیابان بازگشایی‌شده است، افزود: 10 پروژه مهم در اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در دست اجراست که عماریاسر یکی از این پروژه‌ها با قدمتی حدود 60 ساله در پایان سال گذشته در اختیار شهروندان قرار گرفت.
وی یکی از پروژه‌های مهم در هسته مرکزی را آزادسازی مغازه‌ها و ساماندهی قبرستان نو برشمرد و خاطرنشان کرد: تاکنون از 132 مغازه، 82 ملک تملک شده و مابقی تا پایان فروردین‌ماه باید تعیین تکلیف شود.
سقائیان نژاد با تأکید بر اینکه احداث 6 هزار پارکینگ در هسته مرکزی در دست اقدام است، تصریح کرد: در حوزه حمل‌ونقل عمر ناوگان اتوبوس‌رانی از 11 سال امروز به 2.5 سال رسیده و حدود نیمی از تاکسی‌ها نیز نوسازی شده است.
وی سرانه فضای سبز حدود 21 مترمربعی شهر قم را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: در حوزه ایمنی و تجهیزات آتش‌نشانی، قم جز استانداردترین شهرهای کشور به شمار می‌رود و 25 پایگاه مجهز آتش‌نشانی شهر قم آماده خدمات‌رسانی هستند.
شهردار قم با اشاره به اینکه تمام تلاش مجموعه افزایش زیرساخت‌ها و توجه به توسعه شهر در ابعاد مختلف است، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران به‌ویژه در بلوار پیامبر اعظم(ص) در دست اقدام است و احداث بزرگ‌ترین کتابخانه اسلام، موزه دین و دنیا، شهربازی معارفی، حوزه علمیه، مراکز اقامتی و مراکز خدماتی ازجمله این پروژه‌های است.
وی نام‌گذاری شعار سال را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حوزه تولید وظیفه شهرداری عمرانی، خدماتی، حمل‌ونقلی، محیط زیستی و... است و در حوزه مشارکت مردمی نیز در بسیاری از موارد نیازمند ورود جدی‌تر شهروندان در حوزه نگهداشت و توسعه شهر هستیم.
سقائیان نژاد یکی از دغدغه‌های شهرداری را توجه به اوقات فراغت جوانان دانست و اضافه کرد: یکی از حوزه‌های این دغدغه، توسعه نشاط اجتماعی، افزایش فضاهای ورزشی و فرهنگی، تجهیز بوستان‌ها به ادوات ورزشی و... است.
وی با گلایه از حواشی پیش‌آمده برای مجموعه شهرداری قم در چند ماه گذشته اظهار داشت: این اختلافات سبب فرسایش و تزریق ناامیدی به بدنه شهرداری است ولی تلاش کرده‌ایم این حواشی وارد مجموعه نشود تا از کارهای در دست اقدام عقب نمانیم.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcd9j0f.yt0ko6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما