تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۵۰
کد مطلب : 15838
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۳ و آغاز ماه مبارک رمضان تعداد یکهزار ۶۱۷ پرونده تخلف صنفی در استان قم تشکیل شده‌است.
۱۶۱۷ پرونده تخلف صنفی ویژه نوروز ۱۴۰۳ در قم تشکیل شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سیاوش فولادی وندا روز جمعه بیان داشت: از ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ تا کنون تعداد هشت هزار و ۶۸۵ واحد صنفی توزیعی – خدماتی در استان قم بازدید شده که منجر به شناسایی یک هزار و ۶۱۷ واحد متخلف شده‌است.
وی افزود: همچنین با همکاری دستگاهایی اعم از تعزیرات حکومتی، اتحادیه‌ها، اتاق اصناف، غله و خدمات بازرگانی، بسیج، راه شهرسازی،‌ میراث فرهنگی، دامپزشکی، فرمانداری، مرکز بهداشت،‌ معاونت غذا و دارو و دیگر نهادها تعداد یک‌هزار و ۷۸ مورد بازرسی مشترک انجام شد که از این تعداد ‌۲۷۰ پرونده به ارزش ۱۵ میلیارد ‌و ۱۹ میلیون پرونده تشکیل شده‌است.
وی ادامه داد: برای این واحدهای صنفی پرونده تخلف به ارزش چهار هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال تشکیل و به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
فولادی وندا گفت: در طی این مدت ۷۳۳ مورد گزارش مردمی به سامانه ۱۲۴ اعلام که ۵۳۵ مورد بررسی قرار گرفته‌است.
وی تاکید کرد: از عموم شهروندان استان قم تقاضا می‌کنیم هر گونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور ، احتکار، عرضه خارج از شبکه و دیگر موارد را به تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اعلام نمایند.
گفتنی‌است براساس آخرین پایش صورت گرفته، ۴۰ هزار پروانه کسب در قم موجود می‌باشد که ۱۶ هزار مورد آن در بخش تولیدی و خدمات فنی و ۲۴ هزار مورد آن در بخش توزیعی و خدماتی است.
اصناف در قم به دلیل موقعیت خاص زائرپذیری این استان و اهمیت بخش خدمات در آن، جایگاه ویژه‌ای دارند و در همین راستا اداره کل صنعت‌، معدن و تجارت قم همکاری گسترده‌ای با فعالان بخش اصناف استان دارد.
 

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcevv8z.jh8nxi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما