تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : 14272
استاندار قم با صدور پیامی به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی از مسئولان امر خواست که از همه ظرفیت‌های موجود برای گسترش کتابخوانی در این استان استفاده کنند.
همه ظرفیت‌ها برای گسترش کتابخوانی در استان قم به کار گرفته شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید محمد آقامیری دراین پیام که نسخه‌ای از آن روز چهارشنبه دراختیار ایرنا قرار گرفت،‌آمده‌است: بیست و چهارم آبان ماه سالروز بزرگداشت اندیشمند والا مقام دوران معاصر حضرت علامه طباطبایی "رضوان الله تعالی علیه" است. کتاب به عنوان دیرپاترین رسانه برای انتقال علم و فرهنگ و هنر در طول تاریخ، هنوز در عصر رسانه های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی عنصری کارآمد است که می‌تواند نقشی کلیدی در ساخت تمدنی و تقویت عنصر علمی و فرهنگی هر ملتی ایفا کند.
پیام حاکیست: کتابخانه‌های عمومی که دسترسی کتاب برای عموم مردم را تسهیل می‌کند، در تقویت جایگاه کتاب در لایه‌های مختلف جامعه نقشی اساسی ایفا می‌کنند. کتابداران به عنوان خادمان کتاب، عنصری کلیدی برای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند.
در بخش دیگری ازاین پیام آمده‌است:پس مایه مباهات است که استان قم با حضور نویسندگان، ناشران، کتابداران و اهالی فرهنگ و ادب، ظرفیت ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی دارد؛ و لازم است با برنامه ریزی مناسب به نقطه ایده آل و مطلوب و در شأن استانی در تراز قطب فرهنگی و علمی کشور و جهان اسلام ارتقاء یابد و می‌طلبد با استفاده از همه ظرفیت‌ها در هفته کتاب و کتاب خوانی برای کسب چنین جایگاه شایسته‌ای ، تلاش و برنامه‌ریزی کرد.
پیام حاکیست:فرصت را مغتنم می‌شمارم و فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی را به تمامی نویسندگان،ناشرین، فعالان عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و بلاخص کتابداران محترم کتابخانه های عمومی استان قم تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیّت همگی آنان را در این عرصه از درگاه خداوند منّان مسألت دارم.
۲۴ تا ۳۰ آبانماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی می‌باشد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcf00dy.w6djeagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما