تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۴
کد مطلب : 14250
رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه اقدام شهرداری قم برای ایجاد خانه موزه شهیدان زین‌الدین، به الگویی برای همه شهرداری‌های کشور تبدیل شده است، گفت: ساخت 3خانه موزه جدید شهدای قم نیز در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری قم قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری به نقل از واحد خبر سازمان، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری قم، محسن محرری در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم با حاجیه‌خانم زینب اسلام دوست مادر شهیدان زین‌الدین که در محل خانه موزه شهیدان زین‌الدین و در آستانه سالروز شهادت شهید مهدی زین‌الدین فرمانده لشگر 17 و برگزاری یادواره شهدای استان قم برگزار شد، اظهار داشت: ما به‌عنوان شورای اسلامی شهر قم در دوره ششم و شهرداری کلان‌شهر قم این توفیق را داشتیم که در تمام برنامه‌هایی که با یاد و نام شهدا گره‌خورده است، مشارکت فعال داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری قم در مراسمات مختلف مربوط به شهدا از جمله کنگره‌ها، یادواره‌های هر شهید، هفته دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه‌ها با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ... مشارکت فعال داشته و پای‌کار بوده است، گفت: شهرداری قم با همین ایده مروج فرهنگ ایثار و شهادت بود که برای ایجاد خانه موزه شهیدان زین‌الدین پای‌کار آمد و افتخار می‌کنیم که چنین مکانی با مشارکت فعال شهرداری قم و خانواده شهید زین‌الدین آماده شده است و به یادگار ماند و قطعاً این مکان الگویی برای کارهای مشابه در سطح شهر و استان قم و حتی تمام شهرهای ایران است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: شهرداری قم این مسیر را ادامه می‌دهد و در همین راستا، سه خانه موزه دیگر با تابلوی شهدا در شهر قم در حال آماده‌سازی است تا در نهایت این مکان‌ها، محلی برای حضور نسل جدید و آشنایی ایشان با فرهنگ ناب دفاع مقدس و سیره شهدا باشد.
به گفته وی، خوشبختانه راویان دفاع مقدس فعال و سرزنده‌ای در شهر قم داریم که می‌توانند از فرصت حضور دانشجویان، جوانان و نوجوانان در این خانه موزه‌های شهیدان استفاده کرده و خاطرات ناب از شهدا و ایثارگران را برای نسل جدید بیان کنند.
محرری اضافه کرد: به دنبال آن هستیم که محتواهای غنی برای خانه موزه شهیدان زین‌الدین و دیگر خانه موزه‌هایی که ایجاد آن‌ها در دست اقدام است، آماده باشد تا نسل جدید به راحتی با فرهنگ دفاع مقدس انس بگیرند.
وی با بیان اینکه یادواره بیش از 6هزار شهید استان قم برگزار خواهد شد، گفت: شهرداری قم از ابتدا پای‌کار این یادواره بزرگ بود و زمینه‌سازی فضاهای شهری را برای این برنامه و رویداد مهم آغاز کرده است و ادامه هم خواهد داشت.
رئیس شورای اسلامی شهر قم در پاسخ به دغدغه مادر شهیدان زین‌الدین برای هیئت‌امنایی شدن خانه موزه شهیدان زین‌الدین و ثبت ملی این خانه موزه، گفت: کاربری خانه موزه شهیدان زین‌الدین در شورای اسلامی شهر قم مصوب قانونی شده و حتی تغییر شهردار هم خللی به آن وارد نمی‌کند و اینجا برای همیشه مکانی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان باقی خواهد ماند.
وی مطرح کرد: موضوع هیئت‌امنایی شدن خانه موزه شهیدان زین‌الدین نیز ابلاغ‌شده و ثبت ملی این خانه موزه نیز، توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری قم از نهادهای مربوطه همچون میراث فرهنگی در حال پیگیری است و ان شالله انجام خواهد شد.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdcbg5b8.rhbaspiuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما