تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۹
کد مطلب : 13446
فرماندار قم خواستار افزایش تعداد موتورسیکلت‌های ثبت تخلف در شهر قم و افزایش میزان ثبت این تخلفات شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری عباس ذاکریان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قم که با موضوع کنترل و کاهش تصادفات در دادگستری کل استان برگزار شد، با اشاره به تصویب طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شهر قم در وزارت کشور اظهار داشت: این طرح افق شهر قم در ۱۴۱۲ در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک را مشخص می‌کند.  
وی خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح که برای آن زحمات بسیاری کشیده شده، نقشه راه حمل‌ونقل و ترافیک شهر قم کاملاً مشخص است.  
فرماندار قم با اشاره به انجام مطالعات علمی برای تدوین طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شهر قم گفت: اطلاعات تصادفات شهری در این طرح استفاده و تحلیل‌شده است.  
وی اجرای پروژه‌های ترافیکی شهر قم بر مبنای این طرح بالادستی را مورد توجه قرار داد تأکید کرد: امتداد مسیر کاهش تصادفات نیز بر مبنای همین مطالعات میسر است.  
ذاکریان با اشاره به لزوم افزایش تعداد موتورسیکلت‌های ثبت تخلف ساکن در قم افزود: در شهر قم به این دلیل کمبود پارکینگ، معضل پارک‌های دوبله سبب تصادفات و ترافیک می‌شود.  
وی ادامه داد: خودروهای ثبت تخلف ساکن در معابر ایجاد ترافیک کرده و کارایی لازم را ندارند اما موتورسیکلت‌ها می‌توانند بسیار مؤثر باشند.  
فرماندار قم با بیان اینکه تحلیل آمار تصادفات باید دقیق باشد گفت: در سال ۱۴۰۱ بحث افزایش تردد را به دلیل تمام شدن مسئله کرونا داشتیم که افزایش تصادفات در این سال طبیعی است.  
وی با اشاره به مقایسه تعداد فوتی تصادفات شهر قم با دیگر کلان‌شهرها ادامه داد: سنجش تعداد فوتی نسبت به تعداد تردد شاخص خوبی برای مقایسه است.

انتهای خبر/ https://qomefori.ir/vdch-knz.23nxkdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما