تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۵۲
کد مطلب : 11529
دبیر اجرایی قرارگاه ۱۹ دی استان قم با بیان اینکه طرح «افطار در طبیعت» همزمان با ۱۳ فروردین ماه در قم برگزار خواهد شد، گفت: از همه همشهریان دعوت می‌شود با برپایی سفره افطار خود همزمان با روز طبیعت در بوستان‌های استان، در این طرح فرهنگی تفریحی شرکت کنند.
طرح «افطار در طبیعت» همزمان با ۱۳ فروردین‌ماه در قم اجرا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری از ستاد تسهیلات زائرین قم، مهدی علی بابایی، پیرامون این موضوع بیان داشت: طرح «افطار در طبیعت» همزمان با ۱۳ فروردین و ماه مبارک رمضان، در بوستان‌های استان قم با تلاش تمامی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی برگزار می‌شود.
وی افزود: برای شب و شام ۱۳ فروردین ماه در بوستان‌های استان قم، ایستگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری تدارک دیده شده که ویژه برنامه‌ها و جشن‌های متنوع، جنگ‌های شادی، سرود و تواشیح، تئاتر و نمایش و مسابقات ورزشی متعددی با حضور همشهریان قمی برگزار خواهد شد.
وی در خصوص برنامه‌های قرارگاه ۱۹ دی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان نیز گفت: قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و مباحث امر به معروف و نهی از منکر در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، طرح «کریمه اهل بیت(س) را برنامه‌ریزی و عملیاتی کرده‌است.
دبیر اجرایی قرارگاه ۱۹ دی استان قم عنوان کرد: این طرح میدان آستانه حرم مطهر بانوی کرامت و ۱۵ بوستان اصلی استانی و منطقه‌ای قم برگزار می‌شود که به ماموریت‌هایی همچون تذکر لسانی و فعالیت‌های ایجابی ترویجی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و مباحث فرهنگی می‌پردازد.
وی افزود: در این ۱۵ بوستان ایستگاه‌های فرهنگی، بازی و جنگ شادی، پاسخگویی به شبهات، غرفه‌های نمایشگاهی، عفاف و حجاب، سرود و تواشیح، تئاتر و نمایش از چهار روز پیش فعال شده‌است.
بابایی تصریح کرد: اگر بخواهیم در فضای بوستان‌ها اثرگذار باشیم، باید متناسب با فضای بوستان و افرادی که در آن حضور پیدا می‌کنند برنامه‌ریزی صورت گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه در سطح شهر کافه‌هایی مختص بانوان ایجاد شده است، ادامه داد: به دنبال ایجاد فضاهای مناسب و کافه‌های تولد در پارک‌ها و بوستان‌های اصلی استان قم برای برپایی جشن تولد ویژه دختران هستیم.
دبیر اجرایی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹دی قم با بیان اینکه فعالیت این غرفه‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت، بیان داشت: جزءخوانی قرآن کریم، برگزاری حلقه‌های قرآنی و برگزاری مسابقات ورزشی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان قم نیز از برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان در بوستان‌های شهر است.
  https://qomefori.ir/vdchwmnz.23nzidftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما