سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
بازگشایی تقاطع خیابان دانیال و بلوار فردوسی تا سه هفته آینده/الزام به افزایش تقاطع‌های چراغ‌دار در شهر بر اساس آیین‌نامه کشوری
مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از بازگشایی تقاطع خیابان دانیال و بلوار فردوسی تا سه هفته آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری حامد خسروی با اشاره به ایجاد مشکلات برای شهروندان در بلوار فردوسی و محل تلاقی آن با خیابان دانیال نبی(ع) اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیته فنی شورای ترافیک استان، قرار است ظرف مدت سه هفته آینده، این تقاطع بازگشایی شود.

وی در توضیح چرایی ایجاد این مساله نیز گفت: ایجاد تقاطع‌های چراغ‌دار از سوی شهرداری به علت ابلاغ آیین‌نامه جدید طراحی معابر شهری بوده که مربوط به آذرماه سال ۹۹ است و این آیین‌نامه طراحان شهری را ملزم به کاهش سرعت معابر با تغییر در تقاطع چراغ‌دار کرده است.

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در واقع این وضعیت علاوه بر کاهش سرعت تردد در این قبیل معابر، باعث ایجاد شرایطی برای تردد افراد عادی و به‌خصوص سالخوردگان می‌شود.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن اصلاحات مهندسی مربوط به این تقاطع ابراز کرد: علاوه بر این مساله، خرید تجهیزات ترافیکی نیز از دیگر مسائلی بوده که باعث طولانی شدن بازگشایی این تقاطع شده است.

خسروی یادآور شد: البته در حال حاضر خرید تجهیزات کنترل ترافیکی در حال انجام است و بر اساس برآورد همکاران در سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، ظرف سه هفته آینده شاهد بازگشایی کامل تقاطع خواهیم بود و در این صورت دیگر نیازی به وجود دوربرگردان در این مسیر هم نیست.
انتهای پیام/
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها