سه شنبه ۲۸ دي ۱۴۰۰
وسعت و زمین‌های خالی مشکل نظافت شهری منطقه ۵ قم/رهاسازی فاضلاب در جوی‌ها سلامت مردم را تهدید می‌کند
سرپرست منطقه پنج شهرداری قم با بیان اینکه به علت وسعت و عدم تعیین تکلیف زمین‌های خالی در سطح منطقه، در برخی نقاط شاید نگرانی‌هایی در زمینه نظافت شهری وجود داشته باشد، گفت: به‌طورکلی وضعیت نظافت در منطقه مطلوب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری زین‌العابدین قراچورلو با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای نظافت منطقه پنج شهری قم اظهار داشت: به‌طورکلی وضعیت نظافت در منطقه مطلوب است ولی برخی از مشکلات پیرامون نظافت منطقه نیز به وجود زمین‌های خالی متعدد برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه به علت وسعت و عدم تعیین تکلیف زمین‌های خالی در سطح منطقه، در برخی نقاط شاید نگرانی‌هایی در زمینه نظافت شهری وجود داشته باشد، ابراز کرد: این موضوعات سبب افزایش جانوران و حیوانات موذی شده است.

سرپرست منطقه پنج شهرداری قم با تأکید بر اینکه در بحث فاضلاب نیز به شستشوی نهرها و لایروبی می‌پردازیم عنوان کرد: با مشخص شدن پیمانکار جدید خدمات شهری و با به‌کارگیری تجهیزات بیشتر، نظافت منطقه به شایستگی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مورد فاضلاب و آب‌های روان از شهروندان تقاضا داریم، فاضلاب منازل را به جوی‌ها هدایت نکنند، چراکه در این جوی‌ها امکان جابه‌جایی فاضلاب وجود نداشته و فقط برای جمع‌آوری آب‌های سطحی شوارع است.

قراچورلو با اشاره به اینکه متأسفانه این آب‌ها باعث از بین رفتن آسفالت و ایجاد مشکلات بهداشتی شده است، تصریح کرد: رهاسازی فاضلاب در جوی‌ها در کنار ایجاد مشکلات بهداشتی، سبب تهدید زندگی مردم می‌شود که شهروندان باید به شبکه آب و فاضلاب و یا به چاه‌های داخل منزل وصل شوند و از رهاسازی آب‌های فاضلاب به جوی‌ها بپرهیزند.***/ز

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها