سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
سه‌شنبه‌های نجومی قم به پایان رسید/برگزاری موفق نخستین دوره با حضور علاقمندان
نخستین دوره علمی-آموزشی«سه‌شنبه‌های نجومی» به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور علاقه‌مندان و شهروندان در مجموعه تاریخی گنبد سبز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری نخستین دوره علمی-آموزشی«سه‌شنبه‌های نجومی» به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، اداره میراث فرهنگی استان قم و انجمن منجم‌باشی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور محدود علاقه‌مندان و شهروندان در مجموعه تاریخی گنبد سبز برگزار شد.

در سه‌شنبه‌های نجومی قم شرکت‌کنندگان با صور فلکی، رصد اجرام آسمان و ظرفیت‌های گردشگری نجوم قم آشنا شدند و در حاشیه این برنامه نیز نمایشگاه پتانسیل‌های نجومی برپا شد.

در این دوره علمی-آموزشی رصد ماه و ستارگان، دوره آموزشی آشنایی با صور فلکی، ابزار نجوم ، نمایشگاه عکس و عکاسی نجوم در این برنامه به اجرا درآمد که با حضور چشمگیر علاقمندان نجوم و گردشگری و عموم مردم برگزار شد.

سه‌شنبه‌های نجومی قم از ۲۳ شهریورماه با برگزاری اولین جلسه آن در مجموعه تاریخی گنبد سبز کلید خورد و طی یک ماه جلسات مختلفی با حضور علاقه‌مندان ترتیب یافت.

ستاره‌شناسی یکی از شاخه‌های پرطرفدار صنعت گردشگری در قم تبدیل‌شده و تحت عنوان گردشگری نجومی، مخاطبان زیادی دارد و افرادی از این شاخه وارد حوزه تورلیدری شده‌اند که این امر گویای ماهیت اقتصادی این نوع گردشگری است.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها