پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
دومین خط تفکیک زباله و تولید “کود کمپوست” قم در سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود
شهردار قم گفت: روزانه ۷۰۰ تن پسماند در شهر قم جمع‌آوری می‌شود که ۳۰۰ تن آن تبدیل به کود کمپوست می‌شود که امیدواریم در سال 1400 خط دوم تولید کمپوست نیز افتتاح شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، دکترسید مرتضی سقائیان نژاد با گرامیداشت اعیاد شعبان و عید نوروز اظهار داشت: سرانه فضای سبز در سال ۹۴ میزان ۱۳.۸ مترمربع بوده که در سال جاری به بیش از ۲۰ مترمربع رسیده است و قم سومین کلانشهر در زمینه سرانه فضای سبز است

شهردار قم با بیان اینکه افزایش این میزان فضای سبز در شهر قم از اقدامات مهم در سال‌های گذشته به شمار می‌رود، ابراز کرد: این یک حرکت بزرگی بود و حجم فضای سبز به بیش از ۲۶ میلیون و ۹۸۵ هزار مترمربع  رسیده است که در واقع بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز است.

سقائیان نژاد افزایش بوستان‌های ویژه بانوان را موردتوجه قرار داد و افزود: ۷ بوستان برای بانوان و در مجموع ۳۷۲ بوستان در قم داریم که همه آن‌ها ایمن است، در سال‌های نخست خدمت در قم اکثر بوستان‌های شهری ناایمن بوده و دو مورد حادثه داشتیم، که خوشبختانه امروز آب‌نماها، بوستان‌ها و پارک‌های کودکان ایمن است.

وی با تأکید بر اینکه امنیت بوستان‌ها در طرح جامع ایمنی شهری قم ۱۴۰۰ پیش‌بینی‌شده است، یادآور شد: ضمن اینکه در این طرح، آتش‌نشانی قم در سطح بالایی قرار دارد، چراکه اولین رکن ایمنی است.

شهردار قم با اشاره به وضعیت جمع‌آوری زباله‌های سطح شهر عنوان کرد: روزانه ۷۰۰ تن پسماند در شهر قم جمع‌آوری می‌شود که ۳۰۰ تن آن تبدیل به کود کمپوست می‌شود که امیدواریم در اوایل سال ۱۴۰۰ خط دوم تولید کمپوست نیز افتتاح شود.

سقائیان نژاد ادامه داد: با بهره‌برداری از خط دوم، ۳۰۰ تن دیگر از زباله‌ها به کود کمپوست تبدیل می‌شود و ۱۰۰ تن باقی‌مانده در بازیافت و تفکیک از مبدأ ساماندهی می‌شود.

وی در مورد زباله‌های بیمارستانی عنوان کرد: تنها شهری که امحا کننده پسماند بیمارستانی دارد قم است که با هدیه‌ای از کشور چین به ایران و با حمایت نمایندگان در اختیار قم قرار گرفت و ازنظر زیست‌محیطی قدمی بزرگ است.*

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها