پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
باغ پرندگان قم به‌زودی بازگشایی می‌شود/امکان قرنطینه بخشی از پرندگان قبل از معدوم‌سازی وجود نداشت
معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: با گذشت دوران قرنطینه و با رسیدن فصل بهار و آماده‌سازی پرندگان توسط سرمایه‌گذار شاهد بازگشایی مجدد باغ پرندگان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  سید امیر سامع با اشاره به حواشی به وجود آمده در مورد شیوع آنفلوانزا در باغ پرندگان قم، اظهار داشت: این بیماری در بسیاری از کشورها شیوع داشته و به علت سرایت بالا شیوه‌نامه‌های آن در بخش‌های مختلف از جمله معدوم‌سازی آن وجود دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه باغ پرندگان قم از ابتدا پیش‌بینی‌های این موارد را مانند مرغداری‌های صنعتی، نیمه‌صنعتی و مراکز نگهداری پرندگان داشته است، ابراز کرد: باغ پرندگان طرح توجیهی با همکاری محیط‌زیست و دامپزشکی استان دارد و در این طرح، شرایط زندگی همه پرندگان در طرح فنی ثبت‌شده است.

سامع تصریح کرد: سرمایه‌گذار باغ پرندگان قرارداد با دامپزشک مستقر داشته است و در زمان مشاهده این بیماری، تست تعداد انگشت‌شماری از پرندگان علیرغم رصدهای قبلی مثبت اعلام شد.

وی با تأکید بر اینکه طبق شیوه‌نامه‌های سخت‌گیرانه دامپزشکی امکان جداسازی پرندگان مبتلا و در معرض بیماری وجود ندارد، عنوان کرد: ما پیشنهاد دادیم که نمونه‌های گرفته‌شده جداسازی و معدوم شده و مابقی در قرنطینه کامل قرار گیرند که به علت تخصصی بودن موضوع، مجبور به معدوم‌سازی کل پرندگان شدیم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با انتقاد از حواشی پیش‌آمده در مورد تعداد پرندگان معدوم شده، یادآور شد: طبق پیش‌بینی‌ها به علت فصل سرما تعداد پرندگان از ظرفیت باغ کمتر از ۲۰ درصد و حدود ۶۸۰ پرنده بود که همه آن‌ها با شیوع بیماری آنفلوانزا معدوم شدند.

سامع با اطمینان خاطر دادن به مردم درباره بازگشایی مجدد باغ پرندگان قم، خاطرنشان کرد: با گذشت دوران قرنطینه و با رسیدن فصل بهار و آماده‌سازی پرندگان توسط سرمایه‌گذار شاهد بازگشایی مجدد باغ پرندگان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های چشم‌انداز قم ۱۴۱۴ بخش‌های مختلفی برای شهر قم دیده‌شده است و قم نیاز به مراکز تفریح سالم دارد و برای اقشار مختلف در این حوزه پیش‌بینی‌هایی شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها