پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
شهروندان قمی آبگرفتگی را به ۱۳۷ اطلاع دهند/ در مسیر نهرها زباله نریزیم
معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اهمیت همراهی مردم در استفاده درست از امکانات جمع‌آوری آبهای سطحی از جمله کانال‌ها و نهرها، از مردم خواست تا موارد آبگرفتگی را به سامانه 137 اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، سید امیر سامع در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به اهمیت همراهی مردم در جمع‌آوری و دفع آبهای سطحی، اظهار داشت: علاوه بر توسعه امکانات و رفع گرفتگی‌ها، همراهی مردم نیز در جمعآوری و هدایت آبهای سطحی اهمیت دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: وقتی بارندگی اتفاق می‌افتد حرکت یک پلاستیک می‌تواند در مسیر یک نهر یا کانال گرفتگی ایجاد کند و در واقع عدم همراهی مردم در این زمینه همه توسعه امکانات را بی فایده خواهد کرد.

سامع ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنیم که به خصوص در این فصل از رها کردن زباله در اطراف نهرها و کانال‌هایی که محل عبور آب هستند جلوگیری کنند چرا که این نهرها باید همیشه تمیز و آماده باشند که در صورت بارندگی‌های ناگهانی بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

وی بر ظرفیت اطلاع رسانی مردم هم تاکید کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم که هرجایی هر مشکلی در حوزه آبگرفتگی مشاهده کردند با ۱۳۷ تماس بگیرند تا عملکرد نیروهای نظارتی شهرداری در این زمینه تکمیل شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم به هماهنگی آتش نشانی و ۱۳۷ در رابطه با اطلاع‌رسانی‌های مرتبط با آبگرفتگی هم اشاره کرد و افزود: در صورتی آبگرفتگی خانه‌ها مردم با آتش نشانی تماس بگیرند که نیروهای آتش نشانی با استفاده از دستگاه های مکشی که تهیه شده است نسبت به رفع مشکل خانه‌های شهروندان اقدام خواهند کرد.

سامع ادامه داد: در راستای آبگرفتگی های سطح شهر نیز شهرداری‌های مناطق و خدمات شهری شهرداری قم موظف به اقدام هستند که مردم میتوانند از طریق شماره ۱۳۷ موارد آبگرفتگی را اطلاع دهند.

وی بر لزوم محدود کردن تردد در هنگام بارندگی‌های بسیار شدید تاکید کرد و گفت: تمام تلاش ما این است که شبکه معابر اصلی شهر در هنگام بارندگی‌های شدید مختل نشود اما به همراهی مردم هم بسیار نیازمند هستیم.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها