شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
توسعه ۱۰ هزار متری بوستان آفتاب
مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در این منطقه نسبت به دیگر مناطق شهری، گفت: توسعه 10 هزار متر مربعی بوستان آفتاب یکی از اقدامات شهرداری در راستای جبران این موضوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، علیرضا اقبالیان در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به وضعیت سرانه فضای سبز در منطقه پنج شهر قم، اظهار داشت: در این زمینه امسال طرح توسعه بوستان آفتاب در شهر قائم و نزدیکی ریل راه آهن پیگیری می‌شود.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به هزینه سه میلیارد تومانی برای بوستان آفتاب، ادامه داد: مناسب‌سازی فضای فیزیکی سوله ورزشی از دیگر اقداماتی است که در حال انجام است.

اقبالیان با اشاره به وجود ۲۸ بوستان در این منطقه گفت: در اراضی کارگاهی تلاش می‌کنیم تا زمین‌هایی که کاربری سبز دارند را به فضای سبز تبدیل کنیم.

وی افزود: حدفاصل شمس آباد تا میدان بقیه‌الله(عج) قرار است دو بوستان جدید به زودی افتتاح شود.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به وجود بوستان در رینگ مسجد مقدس جمکران، اظهار داشت: محله جمکران هم نیاز به فضای سبز دارد که این البته منوط به همکاری مردم است و مردم در مورد زمین‌هایشان با ما به توافق برسند، ما هم سهم شهرداری را برای کاربری سبز کنار می‌گذاریم.

اقبالیان با اشاره به توسعه سه تا چهار هزار متری بوستان نیایش در نزدیکی مسجد مقدس جمکران در سال جاری، گفت: یکی از دلایل کم بودن سرانه فضای سبز منطقه پنج نسبت به دیگران مناطق شهر قم کارگاهی بودن بخش قابل توجهی از اراضی است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها