شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیر مرکز تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه(ع):
افت 50درصدی توریسم درمانی به دلیل شیوع کرونا/سال گذشته 8درصدبیماران از کشورهای اروپایی بودند
مدیر مرکز تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه(ع) با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا توریسم درمانی این مرکز 50درصد افت داشته است، گفت: در این مرکز روزانه حداقل 50عمل مربوط به چشم در 5اتاق عمل انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، دکتر حامد کرمانی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به کسب رتبه اول در عمل چشم توسط این مرکز، اظهار داشت: با توجه به بالارفتن هزینه ها و مشکلاتی که وجود دارد اما همچنان  هزینه عمل جراحی در این مرکز پایین است و هیچ تغییری نسبت به گذشته نداشته است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مواد مصرفی بسیار گران شده است اما همچنان از بهترین امکانات و  بهترین مواد برای درمان بیماران خود استفاده می کنیم.
مدیر مرکز تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه(ع) با اشاره به ایام کرونا، گفت: در این ایام تمام مسائل بهداشتی با جدیت فراوان صورت گرفت و هر بیماری که به مرکز مراجعه می کرد به او و همراهانش ماسک رایگان داده می شد و ضد عفونی های لازم هم در هنگام ورود به مرکز صورت می گرفت.
وی اضافه کرد: در این ایام به دلیل شیوع بیماری کرونا بهداشت اجازه تعطیلی مرکز را به ما داد اما به دلیل کمک به مردم و سلامتی مردم ما مرکز را تعطیل نکردیم و به درمان خود ادامه دادیم.
کرمانی با اشاره به اینکه بیش از 20پزشک در اینجا فعالیت می کنند، گفت: تمام فعالیت هایی که مربوط به چشم می شود در این مرکز انجام می گیرد و بسیاری از تردد ها به تهران کمتر شده است البته به دلیل شیوع بیماری کرونا در حال حاضر بیشتر بیماران قمی هستند.
وی ابراز داشت: تا اسفند سال قبل 28درصد بیماران مراجعه کننده به این مرکز از عراق، 7درصد بیماران از کشورهای حاشیه خلیج فارس و 8درصد بیماران هم از کشورهای اروپایی به این مرکز مراجعه کرده اند.
مدیر مرکز تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه(ع) با اشاره به اینکه ما از همه بیماران چه داخلی و چه خارجی یک قیمت دریافت می کنیم، گفت: روزانه حداقل 50عمل چشم در این مرکز با 5اتاق عمل انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: از افراد کم درآمد و فقرا فقط هزینه عمل دریافت می شود و سعی می کنیم رضایت بیمار را جلب کنیم.
کرمانی با اشاره به اینکه با موسسات خیریه و مدارس هم برای مسائل چشم در ارتباط هستیم، افزود: این مرکز مورد اعتماد همه مردم و حتی علما هم هست چرا که آیات اعظام امینی، وحید خراسانی، سعیدی، اعرافی، صانعی، مصباح و برخی علمای دیگر به این مرکز برای درمان و یا عمل چشم مراجعه کرده اند.
وی عنوان داشت: شخصیت های مهم عراقی هم برای برخی عمل های جراحی به این مرکز مراجعه کرده اند همچنین سفرای کشورهای استرالیا، اتریش، ایتالیا، عراق، فرانسه، نیوزیلند و برخی از کشورهای دیگر از این مرکز بازدید کرده و خواستار همکاری شده اند.
مدیر مرکز تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه(ع) با اشاره به اینکه سعی می کنیم هم دانش پزشکان و هم تجهیزات مرکز را به روز نگهداریم، گفت:  هر سمیناری که در خصوص چشم باشد و در دنیا برگزار شود حتما چند پزشک از این مرکز در آن حضور دارند و سعی می کنیم تا دستگاه های جدید و به روز دنیا را هم خریداری کنیم تا مشکلی برای درمان بیماران نداشته باشیم.
وی تاکید کرد: مرکز چشم جوادالائمه در کل دنیا از طریق سیستم IPD شناخته شده است و همین موضوع باعث توریسم درمانی در قم شده است.
کرمانی با اشاره به افت 50درصد توریسم درمانی به دلیل شیوع کرونا، گفت: در این ایام روزانه 400بیمار پذیریش می شوند و این مرکز با تمام بیمه ها قرارداد دارد.
وی افزود: تاکنون هیچ یک از پرسنل مرکز به بیماری کرونا مبتلا نشده اند و تمام سعی خود را می کنیم تا مسائل بهداشتی را به بهترین شکل رعایت کنیم تا هم سلامتی بیمار و هم سلامتی پرسنل به خطر نیفتد.


انتهای پیام/

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها