دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
دولت به تعهدات خود در زمینه نوسازی اتوبوس‌های شهری عمل‌نکرده است
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با انتقاد از عدم تعهد دولت در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهرها، گفت: چند سالی بوده که دولت یارانه‌ای بابت نوسازی ناوگان نداده و هزینه‌های بالای دو میلیاردی خرید اتوبوس از عهده شهرداری‌ها خارج‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت ارائه خدمات مطلوب برای استقبال مردم در استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های شهرداری در تشویق مردم برای استفاده از ناوگان اتوبوس‌رانی بازنگری در خطوط اتوبوس‌رانی و تأمین اتوبوس‌های به‌روز است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با توجه به قیمت بیش از دومیلیاردی هر دستگاه اتوبوس، افزود: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای به‌روزرسانی ناوگان اتوبوس‌رانی خریداری شد، اما با توجه به اعتبارات محدود شهرداری نمی‌توانیم تمام ناوگان اتوبوس‌رانی را نوسازی کنیم.

ذاکریان بازسازی اتوبوس‌ها را یکی از بهترین راهکارهای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی دانست و تصریح کرد: در سال گذشته قرارداد بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بسته‌شده و امسال نیز مقدمات قرارداد ۷۰ دستگاه اتوبوس دیگر در حال انجام است.

وی از ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان اتوبوس‌رانی خبر داد و گفت: پارت نخست اتوبوس‌های بازسازی‌شده بااعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال وارد قم شده و هرماه ده دستگاه دیگر وارد ناوگان اتوبوس‌رانی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تعداد اتوبوس‌های نیازمند به بازسازی را بیش از ۳۰۰ دستگاه اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ دستگاه اتوبوس فعال داریم که به‌مرور اتوبوس‌هایی که بیش از ۱۰ سال کارکرده و فرسوده شده‌اند با اتوبوس‌های جدید جایگزین می‌شوند.

ذاکریان تعداد اتوبوس‌های موردنیاز شهر قم را بیش از ۵۰۰ دستگاه عنوان و بیان کرد: با توجه به مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل قم و شرایط حاکم بر شوارع و معابر و اعتبارات اختصاص داده‌شده ۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز داریم.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا چند سال آینده از طریق بازسازی اتوبوس‌ها این تعداد اتوبوس وارد مدار شده و خدمات مطلوب‌تری را به شهروندان ارائه می‌دهیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با انتقاد از عدم تعهد دولت در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهرها، تصریح کرد: چند سالی بوده که دولت یارانه‌ای بابت نوسازی ناوگان نداده است و هزینه‌های بالای دو میلیاردی خرید اتوبوس از عهده شهرداری‌ها خارج‌شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .