دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
وزیر آموزش و پرورش : باید استعدادهای حوزوی شناسایی و هدایت شوند
سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با آیت الله سبحانی گفت: مشکلات مزمن و تاریخی آموزش و پرورش باعث کاهش توجه به بُعد تربیتی شده است لذا برای رفع این موانع باید فعالیت های تربیتی را تقویت کرده و توسعه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، عصر امروز سید محمد بطحایی در خاتمه برنامه خود در سفر به قم با آیت الله العظمی سبحانی دیدار و گفتگو کرد.

وزیرآموزش و پرورش در این دیدار اظهار کرد: در آموزش وپرورش مشکلاتی مزمن و تاریخی داریم که باعث کاهش توجه به بعد تربیتی شده است لذا برای رفع این موانع باید فعالیت های تربیتی را تقویت و توسعه دهیم.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات اجرای طرح بوم ( برنامه ویژه مدرسه) در مدارس است که به فعالیتهایی خارج از دروس معمول، اختصاص دارد. در بخشی ازاین طرح مدیر یا معلم درباره آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان ارائه می دهد.

 وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در ارزیابی که اخیرا از این طرح انجام داده‌ایم شاهد دستاوردهای خوبی بودیم و دانش آموزان در قالب این طرح می توانند با آسیب های اجتماعی مقابله کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش ادامه داد: طرحی را با مشارکت سازمان اوقاف شروع خواهیم کرد که طی آن در برخی مدارس مستعد، یک مرکز حوزه دانش آموزی برای علاقمندان ایجاد شود؛ بنابراین برخی دروس حوزوی در مدارس ارایه می شود ومی‌توان درآینده به تدریج آن را توسعه داد تا نسبت به ارائه دروس مرتبط با معارف اسلامی  کار وسیع‌تری انجام شود.

وی در خصوص حذف تکلیف شب گفت: تکالیف حافظه محور به تکالیف مهارت محور تغییر کرده است لذا با اجرای این طرح دانش‌آموزان با انجام تکالیف مهارتی آنچه را نیاز دارند می آموزند.

آیت‌الله سبحانی: معلمان باید ابتدا مزین به سجایا اخلاقی باشند / نباید با جهان قطع رابطه کنیم

حضرت آیت الله العظمی سبحانی نیز دراین دیدار با تبریک حلول ماه رجب گفت: قرآن تزکیه را بر تعلیم مقدم داشته است، در طبیعت نیز همین قانون حاکم است کشاورزابتدا علف های هرز را بر می چیند سپس به کشاورزی می پردازد.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) خود معلم اخلاق بود لذا معلمان باید ابتدا مزین به سجایا اخلاقی باشند سپس به تربیت دانش آموزان بپردازند.

این مرجع عالیقدر اذعان کرد: معلم باید عملا اسوه اخلاق باشد، لذا در انتخاب معلم و محتوای آموزشی باید نهایت دقت صورت گیرد.

وی اضافه کرد: نباید در را به روی خودمان ببندیم و با جهان قطع رابطه کنیم اما درعین حال هرکشوری آموزه های مخصوص خودش را دارد که باید رعایت شود.

آیت الله العظمی سبحانی ادامه داد: هرچه در قلب سلیم کاشته شود خروجی آن نیز همان خواهد بود.

وی ۱۴ میلیون دانش آموز را سرمایه آموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش  نسبت به دانش آموزان  مسئولیت دارد زیرا امانت جامعه در دست آموزش وپرورش است، البته مقصود ازامانت تنها مال نیست بلکه، دین، عقل و روح انسان ها هم امانت است که باید در حفظ ونگهداری ان کوشید.

 مرجع عالم تشیع اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی این امانت را دچار آسیب می کند لذا مسولیت آموزش وپرورش  در این خصوص سنگین است لذا نباید فضای مجازی رها باشد.

وی افزود: چنانکه برای جلوگیری از تصادفات هزاران پلیس به کار گرفته می شود برای حفظ جان و عقل و دین دانش آموزان باید هزاران حافظ و نگهبان وجود داشته باشد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها