شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
25 سازمان در قم پیرامون حجاب و حجاب تکلیف قانونی دارند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه 25 سازمان مختلف پیرامون حجاب و عفاف در جامعه تکلیف قانونی دارند گفت: همه دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی و فرهنگی قم باید وظیفه خود را نسبت به ارتقای وضعیت حجاب اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  سید موسی حسینی کاشانی افزود: دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات، صنعت، معدن و تجارت، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، فرهنگ وارشاد اسلامی، صدا و سیما و پلیس از جمله سازمان هایی هستند که در قانون عفاف و حجاب برای آنها تکالیف و ظایف قانونی تعیین شده است.
وی با بیان اینکه تحول در حوزه عفاف و حجاب در قم جزء با همکاری و ایفای نقش تمام دستگاه ها و نهادهای مسئول محقق نمی شود، اظهار داشت: موازی کاری، اجرایی نشدن سهم دستگاه های مختلف و همچنین عدم تناسب امکانات با تکالیف قانونی از جمله چالش های پیشرو حوزه فرهنگ سازی در زمینه حجاب است.
حسینی کاشانی با بیان اینکه فرهنگ سازی در حوزه عفاف و حجاب تنها به عهده یک دستگاه نیست ادامه داد: ارتقای حجاب و عفاف در قم نیازمند عزم جدی همه مردم و مسئولان است و اگر در این زمینه همه به وظایف خود عمل کنیم امکان تحول در این زمینه وجود دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، گفت: نقش آفرینی مردم و سازمان های مردم نهاد در حوزه حجاب و عفاف ضروری است که حمایت از سازمان های مردم نهاد فعال در این زمینه از جمله اولویت های این اداره کل می باشد.
وی ادامه داد: حدود یک هزار سازه تبلیغاتی در سطح شهر و محورهای مواصلاتی قم وجود دارد که سهم شورای فرهنگ عمومی و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این تعداد برای کار فرهنگی، ناچیز است.
حسینی کاشانی، ساماندهی تابلوهای تبلیغی در سطح شهر را یکی از موضوعات در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قم دانست و ادامه داد: 20 درصد تابلوهای تبلیغی قم باید برای کار فرهنگی در اختیار شورای فرهنگ عمومی استان قرار گیرد که در این زمینه پیگیری هایی در حال انجام است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها