سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
علما و نخبگان دانشگاهی برای واضح‌آفرینی علوم تلاش کنند
مرجع عالیقدر جهان تشیع در دیدار روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد که علما و نخبگان دانشگاهی برای واضح‌آفرینی علوم تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، آیت‌الله‌ حسین نوری‌همدانی در دیدار روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دانشگاه‌های تأثیرگذار و مهم است که امام راحل(ره) برای تأسیس آن توجه داشتند و مقام معظم رهبری هم توجه ویژه‌ای به دانشگاه آزاد اسلامی دارند. بنابراین این دانشگاه دارای سابقه بسیار روشن و درخشندگی بسیار خاصی است.

وی افزود: علما کسانی هستند که در حوزه تربیت انسان‌ها فعالیت می‌کنند و کارشان ادامه  راه انبیاست و این تربیت انسان‌ها به هدایت آنها به سوی خوبی‌ها، روش پیغمران خداست که علمای دینی در امتداد این مسیر گام برمی‌دارند.

نوری قم

وی گفت: علمای شیعه مرزبانانی هستند که یک طرف آنان خوبی‌ها و یک طرف دیگر بدی‌ها وجود دارند؛ بنابراین علما باید از مرزها مواظبت کنند.

آیت‌الله‌ نوری همدانی با اشاره به روایتی از معصوم مبنی بر اینکه علما مانع می‌شوند شیاطین صدمه‌ای به شیعیان ما برسانند، گفت: امروز وظیفه شما علما واضح‌آفرینی تمدن اسلامی است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: یکی از اهداف انقلاب اسلامی واضح‌آفرینی است که در طلیعه آن علما و نخبگان هستند؛ بنابراین باید علما و نخبگان و دانشگاهیان برای واضح‌آفرینی علوم تلاش کنند.

وی بیان کرد: رسیدن به  آن قدرت و تمدنی که در اسلام به وجود آمده بود، وظیفه علمای دینی است؛ بنابراین شما روحانیان باید بیدار باشید و در این مسیر گام بردارید و امام خمینی(ره) یک مجاهد بسیار قوی بود که توانست در این مسیر گام‌های مؤثری بردارد. 

آیت‌الله‌ نوری همدانی افزود: باید سه کتاب ارزشمند صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیت‌نامه امام خمینی(ره) سرلوحه کتاب‌های روحانیان باشد؛ زیرا این کتاب‌ها، کتاب‌های یک فقیه ارزشمند است که در کل جهان تحولی عظیم  را ایجاد کرده است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: مسیری را که امام راحل به ما یاد داد، همان راهی است که فرمود اگر با هم متحد باشید، می‌توانید قدرت عظیمی داشته باشید.

نوری قم

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه با توجه به برگزاری نخستین گردهمایی تخصصی روحانیان دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی استان قم اظهار کرد: این گردهمایی با هدف تبادل نظر در حوزه فرهنگی برای تبلیغ اسلام ناب در دانشگاه‌ها برگزار شده است.

نوری قم

وی افزود: تحولی که با حکم مقام معظم رهبری ایجاد شده باعث شکل‌گیری تحول فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی شده  و درحال رشد و تعالی است و می‌توان گفت دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک دانشگاه تراز انقلاب اسلامی گام‌های خوبی را در این مسیر برداشته است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها