شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
اعتماد عمومی مهمترین سرمایه سازمان اوقاف است
مدیرکل جدید اداره کل اوقاف استان قم گفت: اعتماد عمومی مهمترین سرمایه سازمان اوقاف است و هنر مدیریتی آن است که این اعتماد را روز به روز بیشتر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید اوقاف استان قم که در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: از درگاه ایزد منان سپاس‌گزارم که من را در کسوت روحانیت قرار دارد، آن هم در شهر مقدس قم و در زمانی که نظام اسلامی و ولایت فقیه حاکمیت دارد.
وی افزود: همچنین خدا را شاکرم که از عنایات ویژه و خاص حضرت فاطمه معصومه(س) برخوردارم و احساس می‌کنم این لطف و عنایت همچنان ادامه دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ورود به حوزه علمیه از سال۱۳۵۲خاطرنشان کرد: تا سال۱۳۷۲توفیق تحصیل در حوزه را داشتم، زمانی که قصد ورود به سازمان تبلیغات را داشتم با اصرار ریاست وقت، مقرر شد برای یک سال به شهرستان لار بروم ولی همیشه قصد داشتم به قم بازگردم که این توفیق از۱۰سال پیش نصیب من شد، دوست دارم در یکی از بقاع متبرکه به عنوان خادم فعالیت کنم ولی از قم نروم.
وی ادامه داد: امیدوارم توفیقی که برای خدمت‌گزاری در شهر مقدس قم و به عنوان مدیرکل اوقاف نصیبم شده را قدر بدانم و شرمنده حضرت معصومه(س) و مردم خوب و ولایت‌مدار قم نشوم.
اسکندری خاطرنشان کرد: خدمت به دین الهی و مردم مهمترین وظیفه همه ماست تا از این رهگذر، توشه‌ای برای آخرت برداریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه انسان‌های بزرگ‌همت، اموال و املاک خود را برای ترویج دین از جمله زنده نگاه داشتن یاد و نام حضرت سیدالشهدا(ع) و امور عام‌المنفعه وقف می‌کنند گفت: وظیفه داریم از این اموال و دارایی‌ها پاسداری کنیم و اجرای امینانه نیت واقفان را در دستور کار قرار دهیم و علاوه بر این به توسعه فرهنگ وقف کمک کنیم.
وی اعتماد مردمی را مهمترین سرمایه سازمان اوقاف دانست و افزود: باید این اعتماد و اطمینان را بیشتر کنیم.
اسکندری ترویج دین و توسعه آموزه‌های قرآنی و خدمت به مستمندان و نیازمندان جامعه اسلامی را از دیگر وظایف سازمان اوقاف دانست و تصریح کرد: لازم است از سرمایه عظیمی که به دستمان رسیده به بهترین نحو استفاده کنیم و امیدواریم با کمک همه دلسوزان نظام اسلامی، بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که بقاع متبرکه همانطور که رهبر معظم انقلاب مطالبه کرده‌اند، به قطب فرهنگی تبدیل شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: این قابل قبول نیست که برخی برای برگزیدن محل سکونت، اطراف مساجد و بقاع متبرکه را انتخاب نکنند، این تفکر ناشی از عملکرد نادرست ماست و اگر مدیریت بهتری داشته باشیم، محوطه اطراف این اماکن باید چنان توسعه یابند که بهترین فضا برای سکونت باشند.
وی با تاکید بر تقویت ارتباط معنوی و قلبی میان مردم و بقاع متبرکه گفت: لازم است مدیران در همه دستگاه‌ها هنر خود را به این نحو نشان دهند که این ارتباط را تقویت و ترویج کنند.
اسکندری تصریح کرد: دیگر هنر مدیریتی آن است که بتوانند آنچه در دوره‌های گذشته صورت گرفته را به درستی بشناسند، نقاط قوت را تقویت و اگر ضعفی در جایی دیده می‌شود برای برطرف کردن آن با استفاده از نیروی انسانی موجود تلاش کنند زیرا این کار سبب کاهش انگیزه‌ها می‌شود و از سوی دیگر سال‌ها طول می‌کشد تا نیروهای جدید تربیت شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از اعتماد حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی برای سپردن این مسئولیت به وی قدردانی کرد و افزود: امیدواریم در دوره مدیریت این مدیر بی حاشیه و به دور از هیاهو، بتوانیم به بهترین نحو، مجری وظایف سازمانی باشیم.
معرفیحجت‌الاسلام عباس اسکندری به عنوان مدیرکل جدید اوقاف استان قم.
در این مراسم آیت‌الله حسینی بوشهری معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم، حجج اسلام والمسلمین روحانی‌نژاد رئیس هیئت فقهی و حقوقی، حجت الاسلام شفیع‌زاده مدیرکل اعزام مبلغ وحجت الاسلام شیری مدیرکل بازرسی و همچنین ملیحی مدیرکل حراست سازمان اوقاف ، حجت‌الاسلام والمسلمین ملکا مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم، غضنفری رئیس دانشکده علوم قرآنی، نمایندگان مراجع عظام تقلید و تولیت‌ مسجد مقدس جمکران، دفتر رئیس مجلس در قم و تعدادی از مسئولان استانی حضور داشتند.
بر اساس این گزارش در ابتدای مراسم، کلیپی از فعالیت‌های چهار ساله اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم به نمایش در آمد و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم به سخنرانی پرداخت.
افزایش۴۰۰درصدی اجرای امینانه نیات موقوفات
مدیرکل سابق اوقاف استان قم هم با اشاره به عملکرد چهار ساله این اداره کل خاطرنشان کرد: تلاش دست‌اندرکاران اوقاف قم سبب شد در زمینه احیای موقوفات عملکرد موفقی داشته باشیم و نسبت به مدت مشابه، رقم افزایش حقوق موقوفات به۱۰۴درصد برسد.
وی افزود: در زمینه اجرای امینانه نیات موقوفات هم افزایش۴۰۰درصدی را شاهد بوده‌ایم و توفیقات خوبی هم در دیگر وظایف از جمله حفظ کلام وحی و ترویج فرهنگ قرآنی که مد نظر رهبر معظم انقلاب نیز هست به دست آورده‌ایم.
فصل نوینی در فعالیت‌ها
حجت‌الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد رئیس هیئت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه دیگر سخنران این مراسم بود؛ وی اظهار کرد: در دوره مدیریت جدید سازمان اوقاف که حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب منصوب شده‌اند، شاهد فصل نوینی در فعالیت‌ها خواهیم بود.
پس از آن حجت‌الاسلام والمسلمین شوزب شیری مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف احکام تقدیر و انتصاب مدیران کل سابق و جدید اوقاف استان قم را قرائت کرد.
لوح سپاس حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی
درلوح سپاس حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشیرئیس سازمان اوقاف خطاب به حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم آمده است: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات جناب عالی در طول دوره تصدی و مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، امیدوارم در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) در همه مراحل زندگی مدد الهی یار و یاور شما باشد. بی گمان خاطرات خوش حضور جناب عالی در این اداره کل، از یاد و خاطره همکاران فراموش و زدوده نخواهد شد. ان شاءالله پاداش زحمات جناب عالی در جریده الهی ثبت شود و اجر الهی نصیبتان گردد.
حکم رئیس سازمان برای حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری
حکم رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری هم بدین شرح است: با عنایت به سوابق و تجربیات مفید جناب عالی به موجب این حکم به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم منصوب می‌شوید. لازم است با توجه به حساسیت استان و وجود آستان مقدس فاطمه معصومه(س)، حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید نهایت توجه را داشته باشید و تمام توان و همت خود را در راستای اعتلای سنت حسنه وقف مصروف دارید. امید است با رعایت تقوا و استعانت از خداوند متعال در انجام این مهم موفق باشید. بی گمان رعایت مصالح موقوفات نباید مورد غفلت واقع شود همچنین انجام امور خیر بر اساس نیت واقفان از دیگر اموری است که باید به آن اهتمام داشته باشید.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها