پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: مساله حذف طرح خیابان استاد فقیهی از طرح تفصیلی خارج از استان قم تصمیم گرفته شده است و باید توسط شورای عالی شهرسازی حل شود.
شورای شهر به تغییرات طرح تفصیلی در بافت تاریخی معترض است/مشکلات متعدد ناشی از عدم اجرای خیابان استاد فقیهی
عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر نسبت به تغییر طرح تفصیلی در محدوده بافت تاریخی معترض بوده و هستند گفت: مجددا امسال هم در کمیسیون شهرسازی از دست‌اندرکاران این امر دعوت کردیم و گزارش خواستیم و عنوان شد که مانع همچنان وجود دارد.
جریان آب در هشت نقطه از شهر قم دچار افت فشار و قطعی می شود
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به علت عملیات تعویض شیر خط شبکه آب، جریان آب در هشت نقطه شهر قم دچار افت فشار و قطعی می‌شود.
پایان تدوین برنامه قم ۱۴۰۴ شهرداری قم تا اواسط اسفندماه
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم از پایان تدوين برنامه قم 1404 شهرداري قم تا اواسط اسفندماه خبر داد و گفت: در تدوین برنامه قم 1404 موضوعات شهر اسلامي و دغدغه‌های مقام معظم رهبري براي شهر مقدس قم و همچنين نقطه نظرات راهگشاي مراجع ، علما و بزرگان حوزه علميه موردتوجه قرارگرفته است.
بهره‌برداری کامل از مصوبات سفر مقام معظم رهبری تا پایان سال
مدیر منطقه دو شهرداری قم با تشریح بخشی از پروژه‌های عمرانی منطقه دو گفت: در حال حاضر سطح خدمات شهری در منطقه ٢ از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و مصوبات سفر مقام معظم رهبری در منطقه دو نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
آیا شورای ششم قفل پروژه کیوانفر را بازخواهد کرد؟
ضعف و انفعال شورای اسلامی شهر قم در خصوص پروژه شهید کیوانفر کاملاً مشهود و واضح است، شورایی که نتوانست در زمان مقرر و از طریق ابزارهای قانونی اجرای این پروژه را نهایی کند.
اجرای مراحل نهایی تقاطع فردوسی و پیامبر اعظم(ص)
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به انجام مراحل نهایی مسیر مستقیم تقاطع فردوسی و پیامبر اعظم(ص) گفت: تامین روشنایی معابر اطراف از ملزومات افتتاح این پروژه است.
مسیری به سوی رونق و آبادانی قم
یکی از پروژه‌های مهم و کلیدی که در این سال‌ها شهرداری در حوزه ترافیکی به بهره‌برداری رسانده پروژه بزرگراه آیت‌الله بروجردی است که به عنوان یک کریدور مهم شهری، شهر قم را به پردیسان متصل می‌کند و از همان روزهای اول به محوری پرتردد تبدیل شد.
باغبان مسئولیت‌پذیر فرشته نجات کودک سه ساله شد
باغبان مسئولیت‌پذیر بوستان نخبگان در پردیسان کودک سه ساله‌ای را که حین بازی دچار سانحه شده بود، از مرگ نجات داد.
تعداد ایستگاه های آتش نشانی قم در حد استاندار جهانی است/قم جزء چهارکلان شهر کشور در ساختمان های بلند مرتبه
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه قم در بین چهار کلان شهر کشور در ساختمان های بلند مرتبه قرار دارد، گفت: قم تنها کلانشهری است که از نظر تعداد ایستگاه آتش نشانی به استاندارد جهانی رسیده است.
درصد مصدومان تصادف‌های قم مربوط به موتورسواران است
مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: ۵۵ درصد مصدومان حوادث رانندگی هفته گذشته در این استان مربوط به موتورسیکلت‌سواران بوده است.
قم سومین کلانشهر سبز کشور شد/سرانه فضای سبز قم از ۲۰ متر گذشت
پیام جوادیان با اشاره به جایگاه شهر قم در توسعه فضای سبز در چند سال گذشته، اظهار داشت: امروز توسعه فضای سبز یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه پایدار در کشورها بوده و فاکتور تأثیرگذاری در تأمین سلامت و امنیت روانی شهروندان دارد. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم...
سامانه ۱۳۷ شهرداری قم آماده دریافت گزارش‌های مردمی از تجمعات
پیرو ممنوعیت هر گونه تجمع و گردهمایی در شرایط کرونایی قم سامانه ۱۳۷ شهرداری قم آماده دریافت گزارش‌های مردمی از تجمعات است.
کلاس‌های مدارس قم تا اطلاع بعدی غیرحضوری شد
استاندار قم با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سخت‌گیری و شدت عمل در اجرای آن از غیرحضوری شدن کلاس های درس در مدارس قم تا اطلاع بعدی خبر داد و در عین حال گفت که مدارس برای ارائه خدمات آموزشی باز خواهد بود.
حذف فرآیند حضوری استعلام املاک از شهرداری
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: رفت و‌آمد حضوری مردم به شهرداری‌ها جهت استعلام املاک برای خرید یا فروش آن ملک، تا پایان شهریورماه سال جاری به طور کامل حذف خواهد شد و فرآیند استعلام به صورت مجازی توسط دفاتر اسناد رسمی از طریق سامانه قم یار انجام می‌شود.
آخرین مطالب