پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: فرهنگ اربعین حرکت مستضعفان برای فتح سنگرهای جهانی و زمینه‌ساز به وجود آمدن اردوگاه حق‌طلبانه در سطح بین‌المللی است.
هنری که نذر حسین(ع) شد
جمعی از هنرمندان کشور با برپایی موکب در عمود 299 طریق الحسین به ارائه خدمات فرهنگی و هنری به زائران اربعین حسینی می پردازند.
دشمنان به دنبال جذب سرمایه‌های علمی، مالی و فکری جوانان هستند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دشمنان به دنبال جذب سرمایه‌های علمی، مالی و فکری جوانان هستند و می خواهند با این توطئه به نظام ضربه بزنند.
بستری شدن ایت الله مکارم شیرازی در یکی از بیمارستان های تهران
بر اساس اطلاعیه دفتر آیت الله مکارم شیرازی حال عمومی معظم له خوب است و به زودی پس از تکمیل مراحل درمانی ان شاءالله به قم مراجعت می کند.
دیپلماسی عمومی نقش مهمی در گسترش فرهنگ و مذهب دارد
رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: دیپلماسی عمومی نقش مهمی در گسترش فرهنگ و مذهب دارد و در این میان مراکز اسلامی و دانشگاهی نقش ویژه‌ای دارند.
پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام‌بخش به دلیل ضعف باورهاست
سخنران حرم بانوی کرامت عنوان کرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی‌ها است.
همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم برگزار می شود
همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم با حضور اندیشمندان و پژوهشگران 17 بهمن ماه در قم برگزار می شود.
اغتشاشات اخیر در عراق برای کمرنگ کردن حرکت اربعین است
آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با اشاره به اغتشاشات اخیر درکشور عراق، گفت: این اغتشاشات برای کمرنگ کردن حرکت عظیم اربعین حسینی است.
سیره علمی و علمی امام مجتبی(ع) در بیان استاد انصاریان
از مصادیق کامل بندگان مقرب الهی، امام حسن مجتبی علیه السلام است که در تمام حالات رو به سوی خدا داشت، خود را در محضر او می دید و خوف عظمت الهی سراسر وجود او را پر کرده، و تمام هستی او را فرا گرفته بود.
علامه طباطبایی به معنای واقعی در حوزه تحول ایجاد کرد
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه برخی بازده زیادی ندارند ولی برداشت زیادی دارند و برخی تنها برداشت دارند تاکید کرد: علامه بدون اینکه برداشت مادی داشته باشد بازده زیادی داشت و کسی به معنای واقعی در حوزه تحول ایجاد کرد ایشان بود.
اربعین مانور قدرت شیعه علیه کفر و یزیدیان است
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اربعین را مانور قدرت طرفداران مکتب اهل بیت(ع) علیه کفر و یزدیان و استکبار دانست.
اسکان روزانه 5 هزار نفر در موکب آستان حضرت معصومه (ع)
معاون اجرایی حرم حضرت معصومه (س) از آماده شدن زیرساخت‌های لازم برای اسکان 5 هزار نفر در روز در موکب حضرت معصومه (ع) در عراق خبر داد.
مناطق محروم را در اولویت قرار دهید
آیت الله مکارم شیرازی خواستار توجه ویژه وزارت آموزش و پرورش به مناطق محروم شد و گفت: مناطق محروم را در اولویت کارها و فعالیت‌های خود قرار دهید.
۱۱۱ موکب استان قم به زائران پیاده روی اربعین خدمات رسانی می‌کنند
معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم گفت: تاکنون ۱۱۱ موکب از قم برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) اعلام آمادگی کرده و برای بیش از ۹۰ موکب مجوزهای لازم صادر شده است.
ثبت نام ۳۵ هزار نفر از قم برای شرکت در پیاده‌روی اربعین
مدیرکل حج و زیارت استان قم گفت: طی ۳۳ روز گذشته و تاکنون ۳۵ هزار نفر از مردم قم در سامانه سماح برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند.
آخرین مطالب